zavřít

Kusé info o Red Faction Guerrilla

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hornická FPS získává reálnější obrysy, zatímco Juiced 2 se Stuntmanem postaveni ke zdi hanby.

Přichází revoluce. To byl v roce 2001 slogan "hornické" FPS Red Faction, na tehdejší dobu s převratnou destrukcí prostředí. Dvojka pak možnost prostřílet si vlastní cestu levelem dál dotáhla k relativní dokonalosti, ačkoli byla celkově hodnocena hůře kvůli odfláklé konverzi z konzolí. Dnes vydavatel THQ opakovaně potvrdil, že (už minimálně rok) připravuje Red Faction 3 a přihodil k tomu pár drobků. Že tato sci-fi hra vyjde pro platformy PC/PS3/X360 nejpozději v březnu 2009 a že bude - vskutku nečekaně - věrné předchůdcům v držení se tématu vysoce zničitelných lokací. Vývojáři dle všeho zůstanou Volition, nyní zaneprázdnění s upřednostněným Saints Row 2. Více se máme dozvědět za pár týdnů.

Na výroční finanční konferenci pak THQ odpověděli na dotaz, proč se vlastně rozhodli nepokračovat se sériemi Juiced a Stuntman. Důvody neúspěchu (slabé prodeje hluboko pod očekáváním) jejich posledních dílů z léta-podzimu 2007 nepřiznal výrobce silné konkurenci, nýbrž je vidí takto: Juiced 2 bylo jediným týmem vyvíjeno pro přehnaně moc (6) platforem souběžně, zatímco Stuntman Ignition zase příliš skriptoval a měl zastaralý, nesvobodný design jdoucí proti současným trendům (např. Burnout Paradise). Zvláštní, že jim tohle nedocvaklo dříve. Proto budou THQ své budoucí hry budou dělat vždy maximálně pro tři platformy současně. Závěrem ještě objasnili, že onlinovku ze světa Warhammer 40 000 nezrušili - její tvorba má zdárně probíhat a šéf firmy prý byl potěšen aktuálním buildem, ale varoval, že je na míle vzdálena od dokončení, takže dříve než ve 2010 s ní nepočítejte.

zdroj: FS

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.