zavřít

Konzolovka Spartan: Total Warrior v češtině

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Všechno je jednou poprvé.

Zatímco lokalizované verze na PC dnes každému přijdou jako naprostá samozřejmost, na konzolové scéně dosud panovala úplně jiná situace a vše u nás vycházelo jen v angličtině. Záměrně píšu minulý čas, neboť CD Projektu se podařilo přemluvit Sony a Segu, aby jako pilotní projekt směli do češtiny přeložit na začátek října chystanou hru pro PlayStation 2 s názvem Spartan: Total Warrior. Co tato vůbec první lokalizace PS2 titulu (formou titulků) od CD Projektu znamená pro domácí publikum? Hru pořídí za trochu nižší peníz než bývá běžné, jelikož na Master DVD bude obsažen pouze český a polský jazyk, čímž se zabrání re-exportu. Když se dostaví komerční úspěch, resp. prodá se dostatečný počet kusů, setkáme se v budoucnu s dalšími počeštěnými konzolovými tituly.


Půjde o výpravnou third-person akci od studia Creative Assembly (tvůrci slavné série Total War na PC), ve které se přenesete na gigantická bojiště starověkého světa. V roli legendárního válečníka známého jen jako Spartan, který se dle traileru značně inspiroval princem z Persie, se postavíte slavné římské říši a mocným mytologickým monstrům. Více o Spartan: Total Warrior na produktové stránce distributora nebo v našich dřívějších článcích zde a zde. Pro jistotu dodávám, že můžete počítat i s recenzí na Tiscali, ostatně tak jako u všech nových zajímavých projektů pro konzole.
zdroj: PR, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.