Když velká chobotnice nestačí: Rare rozšiřují Sea of Thieves o obřího žraloka
zdroj: tisková zpráva

Když velká chobotnice nestačí: Rare rozšiřují Sea of Thieves o obřího žraloka

31. 5. 2018 9:30 | Preview | autor: Adam Homola |

První obsahový update do nedávno vydaného Sea of Thieves vás postaví proti pořádnému monstru. Obří chobotnice, která je ve hře už od vydání, teď dostává dalšího přerostlého kámoše: masivního žraloka. Ten je součástí a zároveň hlavním tahákem aktuálního updatu s názvem The Hungering Deep, který je už dostupný jak na PC, tak na Xbox One.

The Hungering Deep je časově omezená kampaň, která bude ve hře dva týdny. Poté zmizí, ovšem všechna vylepšení, nové prvky a úpravy hratelnosti po ní ve hře zůstanou. Co naopak nezůstane, je nová „AI hrozba”, jak hlavní události celého updatu vývojáři říkají. Přitom se ve svých zprávách, obrázcích a videích tím obřím žralokem nijak netají.

Na jeho vyvolání a vlastně i pokoření budete potřebovat perfektně sehranou posádku. Sea of Thieves se tak s novým updatem přiklání ke kooperativní hratelnosti ještě víc než v původní hře, a to jde navíc jen o první krůček z mnoha, které chce hra ještě ujít.

Vedle samotného žraloka přidává The Hungering Deep také nová tetování a jizvy, kterými si můžete vašeho piráta či pirátku vyparádit. Excentričtí jedinci uvítají také Speaking Trumpet, pomocí které vás uslyší ostatní hráči široko daleko.

zdroj: Archiv

Sociální funkce pak podporují například i nové vlajky, skrze které můžete dát ostatním najevo váš záměr: jestli chcete jen tak bezcílně plout, vydat se za dobrodružstvím, nebo si to jít rozdat s jinou posádkou.

Součástí updatu je i oprava řady bugů a vůbec ladění technické stránky hry. Kompletní seznam všech změn najdete na oficiálním webu hry. The Hungering Deep sice není na první pohled obsahově bohatá, ale do hry přidává alespoň něco a všichni dobře víme, jak zoufale je nový obsah potřeba. Sea of Thieves je totiž zábavná a povedená, ovšem obsahově až podezřele řídká hra.

Nedostatek obsahu kritizoval ve své recenzi i Mars Vertigo, který jinak většinu herních systémů chválil: „Repetitivní úkoly a momentální slabší obsah vyvažuje důrazem na emergentní a kooperativní pilíře zábavy, což však nemusí úplně každému stačit. Pokud nemáte partu podobně naladěných lidí, začnete se brzy nudit.”

zdroj: Archiv

O budoucnosti Sea of Thieves se dozvíme další novinky už brzy: vývojáři potvrdili, že hra bude přítomná na E3 a ostatně Patrik nedávno psal o plánech na spoustu bezplatného obsahu. Za rok tak bude hra možná konečně pořádně hutná a plná zajímavého pirátského obsahu, který jsme od ní ale popravdě čekali už při vydání.

Nejnovější články