zavřít

Just Cause 2 odhaleno podruhé

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tentokrát s podrobnostmi o ději, změnách v umělé inteligenci, vozidlech i zaměřování.

Rozlehlejší, propracovanější a svobodnější vypadá pokračování arkádové akce Just Cause 2, na jejíž letmé odhalení v britském časopise PSW začátkem ledna můžeme konečně navázat podrobnými informacemi. Znovu se vtělíte do role hrdinného agenta CIA Rica Rodrigueze, který se nechá přemluvit bývalou parťačkou Marií Kane a odcestuje na malajsijský ostrov Panau, aby tam přítelkyni pomohl vystopovat a zabít jejího bývalého učitele a čerstvě nejhledanějšího zloděje Toma Sheldona. Ten dobře ví, proč ukradené 2 miliony dolarů schovat právě na Panau: tento ostrov s topografií podobnou Novému Zélandu či Havaji protínají různé klimatické zóny a tak tu naleznete hustou džungli, krásné pláže i zasněžené pohorky. A mezi tisíci Číňanů a Japonců v přelidněných přístavních městech se každý snadno ztratí.


První velké změny dozná umělá inteligence, jíž byla v jedničce vytýkána pasivita: vaši protivníci budou tentokrát vyhledávat úkryty v terénu, navzájem komunikovat a vůbec koordinovat svoje útoky. Pokud by se cítili ohroženi, přivolají si na pomoc helikoptéru nebo parašutisty a sami budou naskakovat do vozidel. V automobilových honičkách se kolikrát vykloní z okna a pokusí se vás zastřelit za jízdy. Díky pokročilému pathfindingu bude prý umělá inteligence schopná přepravit se z jedné části ostrova na druhý: pokud by trasa byla příliš dlouhá, najde si po cestě vhodný dopravní prostředek.

Přínosem bude jistě i Hybrid Locking System neboli volné zaměřování, díky němuž budete protivníka moci třeba střelit do nohou a poslat ho tak na zem. Zbraně vám však narozdíl od jedničky už nebude dodávat CIA, takže vám nezbude než pátrat po překupnících na černém trhu. Postupně dostanete šanci vyzkoušet rakety s laserovým zaměřováním, jednoruční granátomet, kulomet nebo dálkově odpalované výbušniny C4, které budete moci házet i ze vzduchu. Konečně každou zbraň bude možné vylepšit pomocí přídavných dílů, kterých má být ve hře na dva tisíce.


Podstatnou složku hry budou tvořit vozidla, mezi nimiž tentokrát přibude něco na způsob ozbrojeného trajleru a prý si zalétáte i v dopravním letadle Jumbo Jet. Autoři se soustředí na fyzikální část této složky hry a proto se na ovládání vozidel podepíše přístupnost terénu. Protože jednotlivé části aut i tanků bude možné odstřelit, není vůbec vyloučené, že třeba průjezd džunglí se na obyčejném sporťáku viditelně podepíše.

Just Cause 2 vyjde na podzim pro PC, X360 a PS3 - více v předchozím zpravodajství.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.