Jen singleplayer v PC verzi Red Faction 2
zdroj: tisková zpráva

Jen singleplayer v PC verzi Red Faction 2

26. 1. 2003 14:20 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nedávno THQ oznámili, že chystají nové pokračování střílečky z vlastního pohledu, Red Faction II.

Možná namítnete, že jste někde slyšeli, že tento titul již vyšel, a to loni a pouze pro PS2. Máte samozřejmě pravdu, ale tentokrát jde o to, že se ho letos dočkají také hráči, kteří si oblíbili spíše Xbox, GameCube a nakonec i všichni PCéčkáři. Rozhovor o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými verzemi a co hráče Red Faction 2 čeká, se objevil na GameSpy.

V Red Faction 2 si hráč vyzkouší roli experta na trhaviny a člena jednotky nanotechnologicky vylepšených supervojáků. Příběh se bude točit okolo tyranského diktátora jménem Sopot. Red Faction 2 bude v mnoha ohledech velice odlišný od předchozí hry, přesto se zde vyskytnou určitá více méně sporadická pojítka s původním příběhem. Např. samotné dějiště je velmi rozdílné - místo na Marsu se ocitnete na Zemi. Vedle prostředí ale budou nové také postavy, zbraně i vozidla.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Zajímavé je, že verze pro GameCube a Xbox jsou vyvíjeny s úmyslem, aby se tak trochu lišili od své PS2 sestřičky. Na první jmenované pracuje studio Cranky Pants Games, které má za úkol vybavit svou verzi speciálními animacemi, vylepšeným rozlišením a barev textur, stejně jako rozšířením dynamického osvětlení pro možnosti hardwaru konzole GameCube. Kromě toho, je tato verze již téměř hotova a její vydání se předpokládá na únor. Xboxová a PC verze hry vzniká v dílnách Outrage Games, kteří rovněž vylepšují rozlišení textur a navíc pracují na exklusivních multiplayerových mapách a modelech postav. Oproti PS2 verzi budou patrná jistá zdokonalení také v grafice a framerate (60fps). Red Faction 2 bude ve své xboxové podobě obsahovat 60 mutliplayerových map, přičemž 20 z nich bude exklusivních. Podobně je to s modely postav, kterých bude pro multiplayer připraveno 45, ale pět z nich bude mít pouze a jenom Xbox. Herních módů bude připraveno sedm, podporován bude split-screen pro 2 - 4 hráče a nebude chybět ani řada přizpůsobitelných voleb. Naproti tomu PC verze Red Faction 2, a to pro mnohé z vás nejspíš bude velikým zklamáním, bude pouze single-playerová, i když se pro ni chystá stejných 60 map jako pro Xbox, kde si to však budete moci rozdat pouze s boty.

zdroj: GameSpy

korgull

Nejnovější články