zavřít

Jak vyhrát v Civilization IV Colonization?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Náboženská tolerance a zaangažování autorky americké vlajky jsou jen některé z prostředků. Co ty další?

E3 předváděčka nedávno oznámené totální konverze Sid Meier's Civilization IV: Colonization přímo od vývojářů z Firaxis sice netrvala příliš dlouho, přesto z ní šlo vyčíst několik nových poznatků o hře, které doplňuje pětice nových obrázků. Vedle náhodně generovaných map se tentokrát můžete těšit i na ty přímo historické, díky čemuž si americkou revoluci užijete v mnohem opravdovějším duchu. Pro každou ze čtyř hratelných stran - zopakujme, že těmi bude Španělsko, Anglie, Nizozemí a Francie - tu navíc najdete dva vůdce, mezi nimi slavného Johna Adamse.

Jedním z prostředků, jak do Nového světa přivábit Evropany, bude brnkat na jejich tenkou strunu zbožnosti. Pokud budete tedy potřebovat zvýšit počty obyvatel, dobrým prostředkem bude vyhlásit náboženskou toleranci, tedy něco, o co se v té době v Evropě stále válčilo. Domorodce pak pochopitelně překonvertujete na vaší víru pomocí nechvalně proslulých misionářů. A namísto slavných Divů světa se těšte na dvaapadesát otců-zakladatelů, přičemž každý z nich dovede něco extra. Jmenovitě třeba Betsy Ross, údajně autorka americké vlajky, znatelně zvýší vaší oděvní produkci.


Každá hra navíc bude omezená celkovým počtem tří set tahů, do kdy budete muset stihnout přistát v Novém světě, vyslat průzkumníky, založit vesnici, udělat z ní město a nakonec vyhlásit nezávislost na své mateřské zemi. Že by se autoři hodlali zbavit své proslulé hratelnosti, projevující se tím, že hráči usedali k Civilizaci v pátek odpoledne "na pár minut" a pořád ne a ne se odlepit ani v neděli večer?

Civilization IV Colonization vyjde pro PC na podzim a nebude vyžadovat původní hru - více v oznámení
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.