zavřít

Jak prosperovat ve městech Cities XL

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Budování metropolí online nebude nic pro levičáky ani zelené, dokazuje příkladné budování skládkových měst.

Budovatelská strategie Cities XL (od autorů City Life) sice bude stejně dobře fungovat jako singleplayerová záležitost, její hlavní přednostní však bude persisentní online mód, v němž budou hráči stavět svá města jeden vedle druhého na velké globální mapě. Podobné záležitosti přitom jistě nebudou pro zaryté levičáky, protože podobně jako v západním světě bude platit, že v silné konkurenci přežije jen ten nejsilnější na trhu. A že kdekoliv to půjde, cílem bude udělat co největší kapitál.

Představte si třeba, že máte ve své metropoli přímořské letovisko, které k vám láká spoustu turistů a bohatě prosperuje. Jak by se vám líbilo, kdyby vám hned poblíž někdo postavil skládku a veškeré návštěvníky tak odlákal? Nabídnou se ale i jiné možnosti: protože hráčů se stejným problémem bude jistě víc, třeba budete moci výhodně koupit pozemek a postavit na něm tzv. odpadní město, kam ostatní budou za poplatky svážet svůj odpad. Sice vás za to nejspíš vyloučí z Greenpeace, ale to už je holt business.

Ostatně, podobným způsobem se půjde specializovat třeba na výrobu elektřiny a bohatě prodávat ostatním, kteří si nechtějí zničit malebný výhled odpudivými elektrárnami. A na co že podobné výhledy budou? Kdykoliv ve hře si totiž budete moci vytvořit vlastního avatara (podobně jako v MMORPG), umístit ho někam do ulic a jeho očima se vydat na procházku, ať už vlastního či cizího města.


V této části hry také nejspíš doceníte sociální aspekty hry: v parcích nebo zábavních areálech potkáte další hráče, s nimiž se snadno dáte do řeči, jindy se zase jako na pracovních obědech budou dohadovat budoucí spolupráce mezi vaším městem a sousedícími metropolemi. Ostatně, další zábavu slibují tzv. Gems neboli přídavné moduly v duchu tyconoových miniher: pod tím si lze představit zhruba tolik, že při návštěvě horské dráhy si užijete z pohledu vlastních očí, nebo si zalyžujete vysoko v horách.

Cities XL vyjde v první polovině příštího roku pro PC - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Trailery: Saints Row 2, Cities XL, Afrika.  [6.6.2008 19:19 - levis]
Postavte si městečko v Cities XL  [22.5.2008 21:21 - levis]
Oznámení Cities XL od autorů City Life  [21.4.2008 10:10 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.