zavřít

Jack the Ripper - hon na Jacka Rozparovače

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Před časem jsme vás seznámili najednou hned se třemi adventurami vznikajícími v dílnách vývojářského studia Galilea Multimedia.

Jednou z nich byla i hra s názvem Jack the Ripper, neboli Jack Rozparovač. S konceptem na tento projekt - Jack Rozparovač začne 13 let po svých slavných vraždách v Londýně novou sérii v New Yorku - přišla za vývojáři evropská vydavatelská společnost Wanadoo. Partnerem produkce se později stal i americký vydavatel Adventure Company. Samotný vývoj tedy začal na jaře tohoto roku. V současné době je většina základních částí hry již hotova a začíná fáze, kdy se budou jednotlivé kousky skládat dohromady. Už na konci léta by mělo vyjít hratelné demo s tím, že plná verze by měla následovat v listopadu.

Titul bude vyprávět příběh, jehož hlavní postavou je mladý novinář jménem James Palmer. Ten se od té doby, co napsal sérii článků pojednávajících o řetězci brutálních a hrůzostrašných vražd v jedné z částí New Yorku zapletl do hry na kočku a na myš s monstrem známým jako Jack Rozparovač. Rozhovory se svědky Jamese se během svého slídění, které začalo rozhovory se svědky zločinu, stále více zajímá o možného pachatele. Během svých cest do čtvrti, kde k vraždám došlo, seznamuje s mladou zpěvačkou Abigale a potkává i řadu velmi rozličných postav. Jeho úvodníky vycházející každý den vzbudily pozornost i samotného vraha, který s ním začíná komunikovat...

Jack the Ripper vás zavede do fiktivní části New Yorku, tzv. "Low Side District". Bude zde dost vnitřních i vnějších lokací k prozkoumání. Své vyšetřování navíc povedete ve dne i v noci. Život v těchto částech se bude samozřejmě ve dne i noci dosti lišit. K vyšetřování budete mít k dispozici pochopitelně všechny prostředky té doby, včetně nejmodernějších (v roce 1901) metod a nástrojů. Jelikož jde o adventuru, budete muset dosti rozmlouvat s lidmi. Dále zde budou různá puzzle spojená s vyšetřováním a dokumenty, které jste již získali, ale také s nějakými konkrétními událostmi ve hře. Pokud jde o technickou stránku titulu, Jack the Ripper je stavěn na enginu, který umožňuje 360° rozhled a k pohybu vám prý postačí myš. Postavy budou 3D a pozadí pre-renderované.

zdroj: HomeLAN

korg

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.