Halo
zdroj: Tisková zpráva

Halo

5. 5. 2000 0:00 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Halo - previewAutor: Chaos & ACEPublikováno: 5.května 2000•Připravte se na útok ...


Halo - preview

Autor: Chaos & ACE
Publikováno: 5.května 2000

Připravte se na útok
Lidé, kteří přinesli na obrazovky našich PC Marathon a Myth a kteří nás za pár měsíců ohromí projektem Oni, v současné době tvrdě pracují na velice očekávané záležitosti, kterou každý zná pod slůvkem "Halo". Dostupné screenshoty a videa stačí, abyste pochopili, že tato hra předčí všechny ostatní 3D akce, které jsou ve vývoji a přitom bude obdařena herním enginem provozovatelným i na strojích, které nejsou zrovna teleportované z budoucnosti z USS Enterprise.


Představte si Satun s jeho prstenci, složenými ze spousty malých částeček. Perfektní podívaná, že? Tak teď si představte jiný Saturn, jehož prstenec je tentokrát vytvořen ze speciálního materiálu velice vyvinutou mimozemskou civilizací. Začíná přituhovat, protože při bližším prozkoumání zjistíte, že prstenec je dutý a funguje jako vlastní biologický svět, plný kopců, hor, jezer, atd. Aby bylo možné udržet zde život, vyskytuje se tu spousta různých budov a bunkrů, plných různých vetřeleckých přístrojů a výzbroje, což ukazuje na ohromnou technickou vyspělost, kterou se mohli pochlubit předchozí obyvatelé prstence.

Průzkum
Vy jste v roli lidského průzkumníka. Tedy, vypadáte sice jako člověk, ale ve skutečnosti jste kyborg, speciálně vyvinutý pro práci v extrémních a nebezpečných podmínkách ve vesmíru. Vydal jste se společně s několika dalšími kyborgy na průzkum tohoto nově objeveného prstence, vybaveni spoustou zbraní na blízko i na dálku, jako kulomety, pistole a raketomety. Jako podporu navíc máte plně vyzbrojené opancéřované terénní buginy a vznášedla. Vždyť vnitřek prstence je tak ohromný - skupina akrobatických letadel by mohla uvnitř bez problémů dělat ta nejlepší čísla.

Co se stalo s mimozemšťany, kteří tento prstenec vytvořili, se neví, možná z něj utekli, protože už nemá stabilní orbitální dráhu a každou chvíli dojde ke kolizi s plynným obrem. Možná všichni dostali chřipku, zemřeli a vypařili se. Ať už si vymyslíte cokoliv, mimozemšťany nepotkáte - alespoň ne v ranné fázi hry.

Procvičení střelby
Průzkum mrtvé planety, na které nehrozí žádné nebezpečí, je nuda. Aby byla hra zajímavá i bez nepřátel, většinou sklouzne do adventury typu 7th Guest a na to lidé příliš nečekají. A tak se zde objevují Covenanti, oškliví nepřátelští mimozemšťané, ochotni ulovit vše, na co v prstenci narazí. Covenanti nejsou tak úplně na stejné straně barikády jako lidé, dalo by se říci, že obě strany se navzájem nenávidí.

Hru vidíte s third-person perspektivy a vaším úkolem je ukázat Convenantům, zač je toho loket - můžete před nimi utíkat a lákat je do různých léček, útočit ze zálohy, krást jim vybavení a nebo je jednoduše postřílet. Fair play zkrátka žádné ze dvou stran nic neříká a každá chce dobýt celý prstenec sama.

Procvičení střelby
Někomu bude připadat název Covenant dost známý a stejně tak i lidští kyborgové jsou něco, co jsme tu už viděli. V Marathonu (1, 2 a 3) jste také stáli proti nepřátelské rase Convenantů a vaši spolubojovníci vypadali spíše jako gladiátoři. Navíc, logo Marathonu je chytře umístěno v logu Halo. Ale pojmenování Marathon 4: Halo by nebylo příliš vhodné, protože rozdíl je zde zkrátka ohromný.

Hra klade opravdu velký důraz na týmovou spolupráci. Není to jen o udržení vašeho života a životů vašich kolegů. Můžete například naplánovat jízdu tanku, který bude řídit jeden z vašich spolubojovníků a vy spolu s dalším kolegou budete obsluhovat palubní zbraně. Takto bude tým spolupracovat při bojích o vítězství a přesně to bude dělat multiplayer hru mimořádně zajímavou.

pokračování

Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva
Obrázek zdroj: Tisková zpráva


Nejnovější články