zavřít

Gothic 4 Genesis přiblížen

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Co můžete čekat od "nového začátku" aneb 4. dílu slavné fantasy RPG série od jiných vývojářů?

Po dlouhé sérii slovních přestřelek mezi vývojáři Piranha Bytes a jejich bývalým vydavatelem JoWoodem, majitelem značky Gothic, bylo již vloni jasné, že pokračování veleúspěšného třetího dílu této fantasy RPG (84%, recenze) nakonec připadne jinému týmu, konkrétně německým Spellbound (autorům Desperados). To potvrdila dnešní tiskovka JoWoodu, která také překvapivě citovala usmíření s Piranhou a dokonce "nevylučuje ani budoucí spolupráci obou firem". A co všechno o Gothic 4 zatím víme?

  • Plný název Gothic 4: Genesis (ve smyslu nový začátek).
  • Co do příběhu, postav a vedení dialogů naváže na předchozí díly.
  • Hlavní dějovou linku rozdělí na více kapitol.
  • Rozšíří některé RPG prvky, např. strom skillů.
  • Přinese opět otevřený herní svět, přepracovaný bojový systém i zjednodušený interface.
  • Ve vývoji od loňského srpna.
  • Hlavní vývojářskou platformou PC, později vyjde i pro next-gen konzole.
Připomeňme jen na okraj, že Piranha v současnosti kutí svůj Project RPB.

Gothic 4: Genesis pro PC, X360 a PS3 se stále nachází v počátcích vývoje, takže nemá smysl jej čekat dříve než příští rok. Mimochodem, prosincové obrázky nejsou přímo ze skutečné hry, zřejmě jen z nějaké starší neschválené verze nebo z technologického dema Spellboundu.
zdroj: Playfuls, diskusní fóra

levis

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.