zavřít

Globální válka v Tom Clancy's EndWar

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Fronta právě prochází Paříží a vojenská základna Rammstein ji poskytuje leteckou podporu. + DALŠÍ TRAILER

Po uječeném středečním videu s profesionálními hráčkami se UbiSoft zřejmě rozhodl rychle zahladit stopy a vypustil další trailer z jeho chystané konzolové RTS Tom Clancy's EndWar, snad aby si u hráčů vyžehlil špatný první dojem. Minutové video ve stylu televizního zpravodajství naznačí příběhovou linku okolo jaderného výbuchu a pak přejde v rychlý a efektní sestřih záběrů z hraní. V našem článku se pro změnu zaměříme na multiplayerový mód Theatre of War, v němž spolu budou všechny tři strany (Evropská federace, Rusko a Spojené státy) zápasit na globální mapě světa.


Tom Clancy's EndWar - WW3 trailer - stažitelná verze (33 MB, HD)

Všechno začne na taktické mapě, trochu podobné stolní hře Risk, kde se každá země rozporcuje na 40 území (tzn. celkem 120 bojišť). Najdete tu hlavní města, armádní základny i vojenské instalace protiraketových štítů, přičemž každé teritorium bude reprezentovat některý mód: Assault, Conquest, Raid nebo Siege. Jak v singlu, tak v síťové hře bude cílem hry získat území převahu nad nepřítelem - jenže v multiplayeru se rozpoložení sil bude sčítat ze všech střetů, které se ten den na serverech odehrály.

Třeba se stane, že fronta právě prochází Paříží a vojenská základna Rammstein ji dodává leteckou podporu. Když se připojíte, dostanete na výběr: přidat se do pouličních bojů přímo ve francouzské metropoli nebo zaútočit na kýženou leteckou základnu. Podle toho, jak tyto bitvy dopadnou, se ještě ten den o půlnoci reaktualizuje válečný stav na globální mapě - pokud Evropa ve většině bitev udržela Paříž, ale v počtu utkání ztratila leteckou základnu, nebude si další den moci volat na pomoc vzdušné síly (alespoň dokud Rammstein znovu nevybojuje pro see).

Pro lepší pocit budou vaše jednotky pojmenované a přežijí-li bitvu, povýší a budete je moci použít v dalším tažení. Vývojáři myslí i na vyvážení jednotlivých stran: Evropa vynikne rychlostí a tajnými přesuny vojsk, Amerika svými rovnocennými vojenskými i leteckými silami a Rusko bude mít největší palebnou sílu, byť na úkor pohyblivosti. Díky inteligentnímu párování vždy narazíte na stejně zkušeného protivníka a bát se nebudete muset ani toho, že upgradováním dojde k razantním změnám na bojišti. Ať totiž vaše tanky vylepšíte sebelíp, vždy bude platit, že si nad nimi vzdušné jednotky udrží převahu. UbiSoft dále slibuje podporovat zakládání klanů i přátelení se s hráči a zcela určitě před vydáním hry uvolní veřejnou betu.

Z jiného soudku stojí za zmínku včerejší zpráva o tom, že UbiSoft zakoupil práva na značku Toma Clancyho: díky tomu již spisovateli nebude muset platit dividendy z každého titulu a také bude moci konečně udělat svoje vysněné Tom Clancy MMO.

Tom Clancy's EndWar vyjde pro X360 a PS3 mezi dubnem a říjnem - více v našich dojmech z UbiDays nebo předchozích článcích:

Hlasové ovládání Tom Clancy's EndWar na videu  [19.3.2008 14:14 - levis]
Dobyvatelé New Yorku v RTS Tom Clancy's EndWar  [16.12.2007 13:13 - levis]
Různé způsoby boje v Tom Clancy's EndWar  [3.12.2007 16:16 - levis]
Zlí Rusové v Tom Clancy's EndWar  [23.11.2007 19:19 - levis]
Zbraně hromadného ničení v Tom Clancy EndWar  [15.10.2007 20:20 - levis]
zdroj: JeuxVideo, IGN

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.