zavřít

Ghost Recon Advanced Warfighter 2 a dva odklady

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vojenská taktická akce Ghost Recon: Advanced Warfighter se stala jednou z prvních her naplno využívajících potenciálu Xboxu 360 a to se logicky projevilo na jejím komerčním úspěchu v podobě 2,4 milionu prodaných kusů a 150 tisíci staženími placeného balíčku map z Marketplace.

UbiSoft si toho pochopitelně nemohl nevšimnout, a proto se dnes oznámené pokračování nejmenuje Ghost Recon 4, nýbrž Advanced Warfighter 2 a objeví se již v březnu příštího roku. Podrobnosti ani cílové platformy zatím neznáme, ale jen hlupák by si nechal utéct verzi pro PS3 v souvislosti s evropským startem.

Naopak hrami, které ho bohužel pro Sony nestihnou, jsou Assassins Creed a Brothers in Arms: Hell's Highway. Obě měly původně vyjít v prvním kvartálu 2007, ale byly odsunuty do příštího fiskálního roku UbiSoftu, který začíná 1. dubnem. To znamená, že se s nimi pravděpodobně setkáme buď začátkem příštího léta nebo až někdy za rok. Není to zase tak velké překvapení - vzhledem k mnoha slibným vlastnostem AC / BiA3 (z nichž jsme toho dosud kromě předvedení jednoho demo-levelu příliš neviděli), otevřenému hernímu světu, sbírání zkušeností s Unreal 3 enginem a zvětšování nároků na next-gen i prodlužování doby vývoje obecně.

UbiSoftí tržby v uplynulém kvartálu vzrostly o 13%, očekávání překonaly i výnosy z digitální distribuce a skoro o pětinu stoupl odbyt her na americkém trhu. Vkládá velké naděje do Wii a snaží se ho podchytit 7 tituly připravenými pro listopadový start, k nimž se přidá dalších 7 her do jara 2007, včetně nějaké nové značky. Závěrem se vrátíme domů, konkrétně k vydavateli Playman, který vyhotovil první českou betu Dark Messiah of Might & Magic (dnes vychází v zahraničí / na Steamu) a rád by ji dostal do domácích obchodů v polovině listopadu, ale to se zřejmě nepovede kvůli obstrukcím ze strany UbiSoftu. To Splinter Cell Double Agent CZ je hudbou daleké budoucnosti a je myslím nereálné, aby stihl vyjít do Vánoc.

zdroj: UbiSoft

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.