zavřít

Fallout 3 s 200+ konci a 100 hodinami hraní

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ne, to není překlep, bohapustá lež ani megalomanský design Bethesdy, ale jeden nikoli nepodstatný háček v tom vězí.

Vedoucí projektu Todd Howard toho v rozhlasovém pořadu zahraničního magazínu OXM pověděl více zajímavého než pro účely preview. Nepochybně vás zarazila číslovka uvedená v nadpisu, takže je záhodno hned vysvětlit, jak k ní vlastně dospěl. Původně do Falloutu 3 počítali "jen" s nějakými 9-12 zakončovacími cutscénami odvíjejícími se od vašich činů v průběhu celé hry. Jako by jim to nestačilo, začali je modifikovat podle toho, jestli se hráč v určité části příběhu rozhodl tak či onak, jakou má reputaci nebo které scény vzhledem k její hodnotě během hraní prožil. A přidávali a přidávali, až se dostali na 60 variací (ano, hra půjde i přes sandboxovou povahu dokončit). Pak ještě někdo přišel s údajně geniálním nápadem, co do závěrečného filmečku zohlednit, a jelikož existují prý čtyři různé scénáře onoho děje, dostali se prostým vynásobením na přibližně 240.

Nečeká vás tedy několik stovek unikátních zakončení (takové typu Fahrenheit "přežít/zemřít/..."), jak by to mohl někdo mylně pochopit, nýbrž jen drobné alternativy toho samého. Přičtěme Bethesdě malé nevýrazné plus za to, že kolem tohoto čísla neroztočila marketingový kolotoč a že ho rovnou sama osvětlila. Stejně by se na to časem přišlo a kdyby mělo jít o tolik odlišných zakončení, bývala by s tím musela počítat od začátku vývoje kvůli řadě souvisejících prací. Jinou věcí je, že mnozí fandové by si namísto kvantity raději přáli méně, ale zase mnohem různorodějších a propracovanějších zakončení...

Fallout 3 je nyní v podstatě hotov, čímž se myslí přítomnost veškerého obsahu, zabudování všech zamýšlených vlastností a fungování většiny herních principů. Teď už ho zbývá pouze vyladit, takže Todd Howard by byl dle vlastních slov šokován, pokud by nestihli podzimní (pravděpodobně říjnový) termín vydání. Zdolání hlavního questu má zabrat 20-40 hodin a velice snadno prý mohou hráči strávit 100 hodin při potloukání zdejším světem, ačkoliv nemá být zdaleka tak rozlehlý co ten z Oblivionu. Další poznatky z OXM podcastu na české fanstránce, která je obecně vůči FO3 ostrá jako břitva - více v našem předešlém zpravodajství.

zdroj: NMA, Madbrahmin.cz, IGN

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.