zavřít

Fallout 3 - E3 dojmy

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Naše postřehy z pětiminutové prezentace od producenta. + E3 TRAILER & GAMEPLAY VIDEO

V rámci Xbox Media Briefingu na veletrhu E3 v Los Angeles nám Todd Howard, producent Falloutu 3, předvedl hratelnou verzi jejich nejnovějšího dílka. Ještě před hraním samotným jsme ovšem byli svědky dobové reklamy od Vault-Tec (viz video níže), která nás na titul pěkně navnadila. Ve zkratce: „Představte si, že vedle bouchne atomová bomba. Co budete dělat? Naše atomové bunkry jsou ideálním řešením pro vás a vaši rodinu! Život je v nich stejný jako na povrchu, můžete se v něm znovu reprodukovat a obnovit tím naší populaci [záběr na animovanou ženu, která ze sebe vystřeluje do kádě jednoho caparta za druhým], tak neváhejte a rezervujte si svůj vault ještě dnes!“ Tahle ukázka trefně vystihla náturu celé hry - tvrdá a vtipná v jednom.


Fallout 3 E3 plný trailer - stažitelná verze (123 MB, HD)

Následně se Todd ujal ovládání, vylezl z atomového krytu (na což přestal fungovat ovladač, to jen tak mimo) a svým způsobem způsobem přirovnal Fallout 3 k Oblivionu s tím, že na něm se toho také hodně naučili. Tím přesně popsal i mé pocity - na první pohled megalomanský, leč mrtvý svět. Ta neživost však v případě Falloutu nevadí, tam je přeci vyžadována. Postapokalyptický Washington DC by se svišti pod nohama a veverkami nad hlavou působil dosti uhnutě.

Nejprve nám tvůrce ukázal, že, narozdíl od Oblivionu, půjde efektivně hrát v jak first-person, tak third-person pohledu a následně mluvil o různých stylech hraní, kupříkladu o tradiční dvojce „násilný a hlasitý vs. záškodnický a tichý“ a ukázal i PipBoye 3000. To je mašinka přidělaná na vašem zápěstí a zároveň snad nejstylovější herní menu na světě. Tedy, ani ne tak menu, jako spíše inventář a ony končiny, kde si rozdělujete zkušenostní body, vybíráte skilly apod. Vše je ve stylově zeleném, old-school televizním hávu a všechny obrázky jsou karikatury PipBoye. Dokonce i když si vybíráte zbraně - PipBoy s pistolí, PipBoy s brokovnicí, PipBoy s osobní atomovkou... Jo a pozor, PipBoy 3000 taky umí chytat rádiové vlny a vy se proto při putování můžete zaposlouchat do všelijaké stylové hudby. GTA znáte, že?


Fallout 3 E3 5-min gameplay (kvalitnější verze) - stažitelná verze (120 MB, HD)

„Půjdu tou akční cestou,“ pravil Todd a jal se řezat první nepřátele. Vzal sniperku, vystřelil, ale protože se těžko trefoval, použil onu již dříve odhalenou vlastnost nového Falloutu, totiž jistou formu zastavení času. Jde o ryze bojovou záležitost a funguje tak, že stopnete hru, kamera zazoomuje na vaše oponenty, jimž se zobrazí různé zásahové zóny. Vy si vyberete tu nejlepší, čímž spustíte filmový záběr snímající to, jak vaše alter-ego vystřelí a udělá zlounovi díru v hlavě, třeba. Nebo ho rovnou připraví o nohy. Anebo ho (či spíše „je“) totálně rozmázne, kupříkladu tou atomovkou. Ano, ve Fallout 3 bude hodně krve.

Za zmínku pak stojí ještě setkání se s kulometem na mostku, který bylo možné jak zlikvidovat konvenční cestou, tak hacknout z vedlejšího počítače. Prostě spousta možností na každém kroku. Celkově jsme ale zatím příliš mnoho věcí neviděli a z asi pěti minut toho člověk u takové hry moc nevykoumá. Animace a chování nepřátel sice pořád trochu drhnou, ale jinak samé dobré dojmy, také grafika od dob Oblivionu udělala viditelný pokrok. Suma sumárum, tahle apokalypsa je lákavá. Prvního října se máme na co těšit. Fallout 3 bychom si snad v nadcházejících dnech měli osahat na vlastní kůži...
zdroj: vlastní, XDE, GT

moolker

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.