EVE: The Second Genesis
zdroj: Archiv
Preview

EVE: The Second Genesis

3. 6. 2000 0:00 | autor: Redakce Games.cz |

EVE: The Second Genesis - previewAutor: DeathStalker & GOnDaRPublikováno: 3.června 2000...


EVE: The Second Genesis - preview

Autor: DeathStalker & GOnDaR
Publikováno: 3.června 2000

Občas se vám stane, že uvidíte screenshoty ze hry, které vypadají tak skvěle, že se hned rozhodnete napsat o ní pár řádek. Tyto obrázky pocházejí z první hry malé islandské firmičky CCP a jestli se vše podaří, mohl by to být pořádný úder do komunity multiplayer hráčů.

Co to vlastně je?
EVE: The Second Genesis je online hra posazená do budoucnosti, kdy většina lidstva opustila Zemi a jala se kolonizovat jiné hvězdné systémy. Hyperprostorová brána, nalezená v blízkosti Země, byla stabilizována gigantickým zařízením nazývaným EVE a dala lidstvu přístup do hvězdného systému vzdáleného od země mnoho světelných let. Mnoho let lidé bránu používali a mysleli si, že je bezpečná. Po několika letech brána zkolabovala, ale EVE ji udržela ve funkčnosti po dalších sedmdesát let. A potom se na druhé straně vytvořila neznámá síla.

Ta způsobila magnetogravitační turbulenci, čímž rozpoutala v novém Ráji hotové peklo. A především nadobro uzavřela bránu a každá loď momentálně v dosahu byla zničena gravitační bouří. Kolonie byly odříznuty od zdrojů. Některé byly zničeny úplně, některé se staly primitivnějšími a další se snažily silou udržet alespoň to, co už měly. Stovky let každá kolonie žila svým vlastním životem a nikdo nevěděl, co se stalo těm druhým. Někteří se adaptovali novému podnebí a vytořili tak částečně nové rasy.

Počas století některé z nich objevily možnost vesmírného letu a začaly prozkoumávat a podrobovat si okolní systémy. V době, kdy se hra odehrává, je zde pět říší bojující o dominanci v systémech. Jsou to Amarrové, Calderové, Jovové, Minmataři a Remanaqové, ale o nich až dále.

Peníze a moc

V EVE si můžete dělat, co se vám zlíbí. Chcete být nejbohatší obchodník široko daleko, zkuste to, vytvářejte aliance s ostatními hráči, kteří pro vás budou pracovat a vytvářet vaše obchodní impérium. Nebo se můžete stát pirátem a obrat každého obchodníka. Ale můžete být i na dobré straně zákona a chytat piráty a pašeráky. Je to jen opravdu na vaší představivosti, s vašimi přáteli můžete vytvořit malou armádu nebo pirátskou letku. Dokonce si můžete začít budovat společnost, která staví vlastní hvězdné lodě a vesmírné stanice. Když budete stavěním unaven, můžete své lodě vybavit zbraněmi a vyrazit do boje.

Můžete se vydat prozkoumávat systémy, kde předtím ještě nikdo nebyl od doby, kdy zkolabovaly brány, možná najdete nějaké pozůstatky dřívější technologie, která se tam povalovala po staletí.

Herní svět nezmizí, když odejdete spát nebo do práce, všechno bude pokračovat, tak jako opravdový život. To znamená, že zatímco spíte, jiný hráč může zničit všechno, co jste vybudovali. Ale zatímco nejste přítomni, váš charakter se vyvijí podle cesty, kterou jste mu zadali. Zkusí samozřejmě vše bránit, jako byste bránil vy.


RPG?

Váš charakter zde nedostává žádné nové levely jako ve hrách Asherons Call či Everquest, ale postupem času se zlepšují jeho vlastnosti a dostává nové dovednosti, když zkustíte něco nového, můžete se to naučit. Je zde také jednodušší cesta, tzv. skill-software, jen zapojte a nový skill hned umíte.

Smrt zde není konečná, když je zničena vaše loď, ocitnete se v záchranné kapsli, ale i ta může být zničena. Pak nastupuje váš klon, který si zachová některé vlastnosti, ale implantáty budou ztraceny s předchozím tělem. Množství zachovalých vlastností a skillů je přímo úměrné ceně klonu. Vaše loď je pojištěná, ale vše ostatní získá ten, kdo vás dostal.


Impéria
Amarrové mají největší impérium, převážně založenou na otrokářství. Imperátor a jeho poddaní žijí kolem pětiset let, protože jsou velmi dobře vybavení cyberimplantáty. Oni byli také prvními, kteří znovuobjevili warpový motor a jeho technologii a umožnilo jim to vytvářet nové brány. Hned poté začali dobývat všechno, co mohli dosáhnout svými branami. V krátkém čase si podrobili zbývající dvě lidské rasy.

Válečníci
Říše Caldarů je ovládána několika megakorporacemi, které zde kontrolují veškerý život. Společnosti vlastní všechno, včetně země, kterou pronajímají obyvatelům. Vládnutí i policie je v jejich rukou. Díky boji mezi korporacemi je ale životní styl velmi vysoký, pro ty, kteří chtějí vydělávat jejich peníze. I když to není největší impérium, mají armádu, která jim díky jejich ekonomické síle dovolí soupeřit s armádami ostatními. Je to nejvíce agresivní říše.

Malí
Jovianové mají nejmenší impérium, ale jsou technologicky nejvyspělejší, což z nich dělá jednu z nejsilnějších sil. Jsou to lidé, ale nevypadají tak, protože používají genetické inženýrství k najití léků na všechny nemoce a k adaptaci na podmínky jejich domovské planety. Nakonec zašli příliž daleko. Vyvinuli si něco, co je nazýváno Jovianský syndrom. Nemohou cítit agresivitu ani žádné sexuální emoce. Tato nemoc je přirozeně připravuje o všechu sílu k žití a tak nakonec vymřou. Všechno o co se starají je jen technika. Díky tomu mají odposlouchávací zařízení v ostatních impériích. To jim dává mnoho taktických výhod, které hojně využívají.

Pojídači semínek :)
Minmatarané jsou nezávislí, žijí na planetě, která je doslova rajskou zahradou. Jejich cílem je starat se jen o své vlastní věci a ignorovat vše ostatní. Žije zde několik specializovaných klanů, které mezi sebou nyní již neválčí. Jsou nejpočetnější rasou ze všech, ale jsou velmi rostroušení po ostatních systémech.

Poslední důležitou rasou jsou Remanaquiové. Hledají jen zábavu, žijí mezi nimi nejbohatší lidé a také ti nejchudší. V zábavních parcích jsou to mistři, od porna k opeře - nic není problém.

Život magnáta

Můžete zde vlastnit více než jednu vesmírnou loď, když chcete obchodovat, vyjedete z hangáru se svojí velkou a bachratou nákladní lodí, když chcete na vojenskou misi, vezmete si svojí těžce ozbrojenou pirátskou.

Vše bude kompletně 3D a vypadá úchvatně, všechny lodě jsou velmi detailní. Můžete je modifikovat podle vašeho přání. Takže když máte stěhovací společnost, všechny budete designovat společně. Nebo jí uděláte, aby vypadala jako stará zrezavělá kocábka, zatímco bude napěchována nejmodernějšími zbraněmi a motory :)

Činností je v této hře mnohem více, tvůrci jsou zatím v ranném stádiu vývoje a jestli obsáhnou toto všechno, bude se dozajista jednat o hru, na kterou bychom se měli duševně i fyzicky připravovat již nyní.

DeathStalker & GOnDaRObrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: Archiv
Obrázek zdroj: ArchivZvětšit

Nejnovější články