E3 - první informace o NHL 2003
zdroj: Archiv

E3 - první informace o NHL 2003

23. 5. 2002 3:03 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Již deset let se s železnou pravidelností každé září setkáváme s novým dílem hokejové série NHL od EA Sports.

Poslední ročník s označením 2002 sklidil u hráčů i novinářů bouřlivý ohlas, mnohem větší než před dvěma roky NHL 2001. Soudě dle tiskové zprávy vydané k oznámení NHL 2003 už autorům možná trochu dochází inspirace, ale s největší pravděpodobností se znovu dočkáme nejlepší simulace hokeje nejen na PC. První výbornou zprávou je, že byl kompletně obměněn grafický engine hry a animační systém - nové technologie a podpora nejnovějších grafických karet znovu zajistí tentokrát již téměř fotorealistickou grafiku a pohyby hráčů. EA se vytáhli také co se týče zvuku, protože NHL 2003 bude podporovat DTS Interactive, Dolby Digital 5.1, Pro-Logic i 4-Speaker Surround; tedy zvukové standardy pro PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube a PC.

Zvětšit zdroj: Archiv Jistou inovací v novém ročníku bude tzv. Game Breaker, podobný ukazateli emocí z NHL 2002. Pokud váš tým hraje dobře, bez chyb a daří se mu, bude mít určité výhody v nájezdech jeden na jednoho, přesilovkách nebo přečísleních. Další novinkou je Dynamic Deke Control, který umožňuje okamžitě vyvolat jeden z osmi předem definovaných pohybů (jako jsou kličky, triky apod). EA Sports se také pyšní novým ozvučením hry, které bylo natočeno přímo na zápasech skutečné NHL, takže bude obsahovat například záseky hokejek o led nebo pokřikování trénera z lavičky. Významných vylepšení se dočkají také gólmani, kteří prý byli obohacení o novou strukturu umělé inteligence a způsobu chytání. Díky tomu budou předvádět nové zásahy, dynamičtěji zasahovat do hry vyjížděním proti nájezdům nebo pomáháním týmu při vystřeleném puku z protivníkovy třetiny třeba při přesilovce.

V NHL 2003 bude přítomno také EA GameStory 2. Tento systém "herních událostí" byl poprvé představen již před rokem, avšak nyní bude dotažen k ještě větší dokonalosti, kdy bude sledovat některé hráče, týmy a události po celou sezónu - například hráč nedávno vytradovaný z jiného týmu bude sledován v několika utkáních za sebou a jeho další neúspěchy mohou rovnou vést k jeho odepsání. EA GameStory 2 bude spolupracovat s komentátory, replayi a novými záběrami kamer. Více důrazu bude také dáno na individuální nastavení obtížnosti; nováčci se na svém Beginner levelu dočkají nových zvukových tutorialů a rad pro pochopení hry. Veteráni zase ocení více přidaných nastavení hry, které jim v počítači umožní získat opravdu silného oponenta. Hra bude obsahovat znovu čtyři základní herní módy - Play Now (aneb Quick Start), Season/Franchise, Playoffs a International Tournament. K poslednímu z těchto módů se také váže jedna nepotvrzená informace kolující internetem, a to ta, že by se snad konečně měly objevit soupisky i s hráči, kteří nehrají NHL (snad bychom konečně měli Ujčíka nebo Čajánka).

Na druhou stranu mě EA zklamali tím, že zatím stále není žádná zmínka o zařazení hry u mantinelu, kterou slibovali již před třemi roky. Čtenáře asi zklamame tím, že z NHL 2003 zatím nejsou k dispozici žádné screenshoty, ale jistě se objeví v dohledné době. Hra ve verzi pro PC bude opět vydána v září tohoto roku, deset let po vypuštění NHL '93.

zdroj: PR

levis

Nejnovější články