zavřít

Dreamfall - obrázky, video a informace

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Každý, kdo má v oblibě žánr adventur, jistě minimálně slyšel o hře s názvem The Longest Journey.

Vzhledem k tomu, že toto dílo zaznamenalo takový úspěch, už více než rok sledujeme dění okolo jeho pokračování (pro PC a Xbox), které se v současnosti líhne v dílnách společnosti Funcom a nese název DreamFall: The Longest Journey. My vám z této nové hry, jejíž vydání je naplánováno na letošní podzim, můžeme nabídnout sadu nových ukázek, a to nejen statických, ale také jednu pohyblivou v podobě prvního videa (3 MB, DivX) v sekci downloadů.

DreamFall nebude tradičním pokračováním původní hry. Jistě, hlavní hrdinka April chybět rozhodně nebude, stejně jako se děj bude odehrávat vesměs ve stejném světě, dotýkat mnoha známých témat a rovněž některé další postavičky vám budou povědomé... Půjde však o zcela nový příběh, s novými zápletkami a zvraty. Tentokrát půjde vlastně o tři různá dobrodružství, neboť zde budou tři hlavní postavy - Zoe, April a Kiam. Další zásadní rozdíl je zcela zjevný už při pohledu na obrázky. Hra totiž bude ve 3D. S tím je spjato samozřejmě zcela odlišné ovládací schéma a v neposlední řadě i to, že DreamFall bude oproti svému předchůdci podstatně akčnější. Prostě, už to nebude klasická point&click adventura, ale akční dobrodružství (dojde i na souboje a plížení se) ovládané kombinací klávesnice a myši.


Podle obsáhlejšího preview na stránkách magazínu PC.IGN, vycházejícího z prezentace hry na GDC, je DreamFall po grafické stránce velice působivá, i když jde zatím pouze o dojem z nedokonalého díla, neboť některé animace ještě nebyly hotové, obličejové chyběly a nebyl implementován ani dabing. Neméně dobrá je prý rovněž muzika, která byla složena speciálně pro tuto hru. Také zvukové efekty prý výtečně dokreslovaly atmosféru. Kamera bude mimochodem naskriptovaná a tvůrci prý velice pečlivě dávají pozor na to, aby vždy ukazovala vše, co hráč potřebuje vidět.

Kromě toho, záměrem vývojářů je, aby byl hráč maximálně ponořen do dění na obrazovce a z toho důvodu prý na ní neuvidíte ani náznak jakéhokoliv interface. Vše má být obhospodařeno tlačítky myši a klávesami. To znamená, že zatímco dříve jste hledali náznak dalšího postupu opatrným přejížděním kurzoru myši doufaje, že se na nějakém objektu změní a naznačí nějakou akci, tentokrát bude pro tento účel vyčleněna zvláštní funkce perspektivy pohledu. To, kam hráč právě kouká, bude značit kužel úhlu pohledu, ve kterém případně odhalíte možná další vodítka či akce. Zaměřením pozornosti na dvojici mluvících lidí budete například moci také vyslechnout jejich rozhovor. Jedním z důležitých aspektů hry má být možnost volby. Během hraní narazíte na řadu situací vyžadujících nějaké rozhodnutí. A to se pak odrazí na dalším postupu. Přesto je třeba říci, že příběh hry má být lineární. Zajímají-li vás podrobnosti, přečtěte si již zmíněný článek na PC.IGN, případně ještě další preview na serveru Adventure Gamers.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.