zavřít

DOOM 3 má konkurenci - Kreed

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V poslední době se stále častěji dostávají do popředí herního průmyslu vývojové týmy z Ruska.

Jedním takovým "mladým" kolektivem je Burut (založen před půldruhým rokem), který svou kariéru začal rozvíjet na své prvotině nazvané "Heath" - RPG vydaná pouze v Rusku. Tato hra zaznamenala úspěch a tak se borci z Brutu rozhodli nabrat do firmy více lidí a rozběhnout hned dva projekty najednou.
Jedním z nich bude akční střílečka z pohledu z vlastních očí nazvaná Kreed, která je založena na enginu X-Tend, technologicky velmi podobnému tomu, jakou bude mít i očekávaný DOOM 3, takže na první pohled Vás při mrknutí na screenshoty jistě napadne, že jde právě o DOOM 3.


Není divu, obě tyto herní enginy mají společné především to, že plně využívají všech možností Geforce 3. Všem těm, kteří ještě neplánují upgrade grafické karty, můžu říct jen to, že si hru neužijí se všemi přednostmi, i když tvůrci slibují, že zklamáni byste být také neměli. Rozhodně ale máte na koupi lepší karty ještě čas, protože dokončení střílečky je plánováno až na Vánoce příštího roku (to budou zjevně pěkné vánoce protože vyjde i Chaser a další pecky). Vývoj engine pro Kreed trval 9 měsíců, avšak podle slov vývojářů je stále co zdokonalovat. Po dokončení Burut uvažuje také o jejím licensování. Je potěšující, že DOOM 3 bude mít velice tvrdou konkurenci, teď už nezbýva nic jen čekat a šetřit na GeForce 3 a pořádné CPU :)
zdroj: CuttingTheEdge

korgull

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.