DOOM 3 má konkurenci - Kreed
zdroj: tisková zpráva

DOOM 3 má konkurenci - Kreed

10. 10. 2001 4:04 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

V poslední době se stále častěji dostávají do popředí herního průmyslu vývojové týmy z Ruska.

Jedním takovým "mladým" kolektivem je Burut (založen před půldruhým rokem), který svou kariéru začal rozvíjet na své prvotině nazvané "Heath" - RPG vydaná pouze v Rusku. Tato hra zaznamenala úspěch a tak se borci z Brutu rozhodli nabrat do firmy více lidí a rozběhnout hned dva projekty najednou.
Jedním z nich bude akční střílečka z pohledu z vlastních očí nazvaná Kreed, která je založena na enginu X-Tend, technologicky velmi podobnému tomu, jakou bude mít i očekávaný DOOM 3, takže na první pohled Vás při mrknutí na screenshoty jistě napadne, že jde právě o DOOM 3.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Není divu, obě tyto herní enginy mají společné především to, že plně využívají všech možností Geforce 3. Všem těm, kteří ještě neplánují upgrade grafické karty, můžu říct jen to, že si hru neužijí se všemi přednostmi, i když tvůrci slibují, že zklamáni byste být také neměli. Rozhodně ale máte na koupi lepší karty ještě čas, protože dokončení střílečky je plánováno až na Vánoce příštího roku (to budou zjevně pěkné vánoce protože vyjde i Chaser a další pecky). Vývoj engine pro Kreed trval 9 měsíců, avšak podle slov vývojářů je stále co zdokonalovat. Po dokončení Burut uvažuje také o jejím licensování. Je potěšující, že DOOM 3 bude mít velice tvrdou konkurenci, teď už nezbýva nic jen čekat a šetřit na GeForce 3 a pořádné CPU :)
zdroj: CuttingTheEdge Obrázek zdroj: tisková zpráva

korgull

Nejnovější články