zavřít

Dojmy z prezentace Resident Evil 5

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kontextové akce ze čtyřky jsou zpátky, stejně jako temnější a uzavřenější herní prostředí. MOŽNÁ I NA PC?

Server Joystiq publikoval článek o sledování hratelné verze očekávané akční pecky jménem Resident Evil 5, které v posledních dnech na Tiscali věnujeme značnou pozornost. Z nových informací stojí za pozornost především zmínka, že hra je zatím hotova z nějakých 60% a ve finále nabídne cca 20 hodin hraní, čímž se dostane na úroveň předchozí herní inkarnace - Resident Evil 4. S níž má koncepčně mnoho společného.

Pochopitelně vše se nyní odehrává v o poznání lepším a propracovanějším grafickém hávu, který má být podle redaktorů Joystiqu stejně fantastický, jako díky zvolenému prostředí a efektům opravdu hrůzu nahánějící. Sem lze započítat také pozdější fáze hry, které se ovšem mají již odehrávat v uzavřenějších a mnohem temnějších prostorách. Počáteční slunná africká víska tenhle rámec možná trochu narušuje, nicméně podle tvůrců je zcela klíčová pro příběh. A mimochodem, uvedená víska má být svou rozlohou čtyřikrát větší než první "vesnice" z Resident Evil 4.


Stejně jako ve čtvrté herní kapitole vám půjdou po krku dosti ultimátní protivníci, jako je postava s kápí a obrovitou sekerou, kde stačí jediný zásah, abyste se smutně odebrali k obrazovce s Game Over. Přičemž stejně jako minule se bráníte jednak za pomoci dostupného zbrojního arzenálu jako je pistole, brokovnice, zápalné bomby či skrze fyzické útoky na blízko, jež ovšem opět iniciujete až na základě kontextového tlačítka. Co se v pravý čas objeví na obrazovce a vybídne tak k žádané akci. Škoda, zrovna tohle mi přijde trochu svazující, ale budiž.

Je-li řeč o kontextových akcích, přijde na řadu také přeskakování střech budov a podobné lahůdky, všude a vždy za přispění buttonu X (aspoň v případě X360 verze), jenž se tady sám přihlásí o slovo. Zajímavé je, že v ukázce nebyla nikde k vidění - a Capcom to navíc ani nijak nekomentoval - možnost co-op hrátek, potažmo nový model krytí, který by přispěl k více taktickému vedení boje. Můžeme ale čekat, že E3 tenhle rébus definitivně rozsekne, neboť Capcom údajně dosud odhalil jen něco málo z jimi navrženého herního systému!

Resident Evil 5 je zatím ohlášeno pro konzole a objeví se nejpozději 31. března 2009. Dnes producent Jun Takeuchi z Capcomu uvedl, že vývoj hry opět primárně probíhá na PC, přičemž na konzolích hru pouze testují a dolaďují. Takže podobně jako u Devil May Cry 4 nebo Street Fighter IV může TEORETICKY velice snadno vzniknout i PC verze. Ale není to zatím nic jistého a na přímý dotaz Destructoid později Capcom řekl, že s Resident Evil 5 pro PC zatím nepočítá - více v předešlém zpravodajství nebo na nové homepage.
zdroj: Joystiq, EuroGamer

mart

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.