Detaily o Metal Gear Solid 4
zdroj: tisková zpráva

Detaily o Metal Gear Solid 4

20. 6. 2006 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tenhle projekt Hideo Kojimy pro nově příchozí konzoli PS3, na níž se objeví v průběhu příštího roku, bude zasazen do blízké budoucnosti a válečné zóny kdesi na Středním východě.

Ve zde představené next-gen válce však bude znovu, jak velí trademark celé série, silně prostoupen stealth aspekt, mimo jiné skrze speciální Octo Cam - což je nový typ kamufláže, která hlavnímu hrdinovi umožňuje zcela splynout s okolním prostředím. A to automaticky a vždy v momentě, kdy se přestane pohybovat. Na postu ústředního protagonisty se znovu objevuje Solid Snake, který vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti je, a to díky genetickým manipulacím a z toho plynoucího rychlejšího procesu stárnutí jeho těla. MGS4 má být jednak jakési příběhové uzavření celé řady a současně poslední kapitolou i pro samotného Hideo Kojimu, který tuhle rozlučku chystá pojmout ve velkém stylu a za účasti známých tváří. Jako je Naomi Hunter, jež měla úspěšně uniknout ze svého zajetí v původním MGS. Jako je Meryl Silverburgh, nyní coby vůdce Foxhound. A jako je Raiden, kritizovaný hrdina z MGS2: Sons of Liberty, následně zesměšňovaný v MGS3. Nyní je však prezentován coby nezdolný kybernetický válečník, který tu sice nebude hratelnou postavou, ale postavou dosti důležitou, postavou, o níž se mnohé dozvíte a kterou si dost možná konečně i oblíbíte!

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Ačkoliv se první trailer nesl v duchu oznámení, že ohledně vizuální stránky se již nic měnit nebude, v případě druhého traileru na nedávno skončivší E3, který byl připraven na téměř finálním PS3 kitu, se Kojima nechal slyšet, že můžeme čekat ještě další vylepšení grafiky a to více než znatelné. Finální produkt by navíc mohl vytěžit i z nové na pohyb-citlivé technologie Dual Shocku, i když v tuto chvíli ještě ani sami tvůrci přesně nevědí jak. Ono těch změn v průběhu vývoje bylo a ještě asi bude povícero, např. v prvním traileru představený robůtek, skrze nějž komunikoval Otacon se Snakem, měl být údajně vypuštěn, nicméně poslední zprávy stále hovoří v tom duchu, že bude ve hře přítomen. A nemá být sám. Jsou tady velcí bipední mechové jako progresivní verze bojových strojů s označením Metal Gear, co se mají prezentovat mimo jiné s vlastní umělou inteligencí a biomechanickou stavbou těla, kde jsou např. nohy vybavené svalovou hmotou. I díky tomuhle půjde o velice zdatné a mobilní protivníky, skrze jejichž působení se asi také dočkáte pozvolna horšícího se zdravotního statusu Snakea, jehož tělo mají brázdit nové jizvy z boje. Či spíše z války, jak bylo předznamenáno výše; války, v níž se objeví také civilní složky ochraňující své rodiny, s tím související spousta nevinných obětí a několik zúčastněných válečných stran, jejichž cíle a spojenci mohou být už po chvíli zcela jiní.

Pokud už dříve zazněla klíčová zmínka o tom, že se tady nebude možné nikde skrýt, Kojima narážel spíše na nesmírně dynamické prostředí, na měnící se a hlavně zničitelné prostředí, kde nebude téměř nic jisté, počítaje v to i případný úkryt. V MGS4 se znovu zjeví i Revolver Ocelot a také privátní militantní organizace Outer Heaven stojící v pozadí ozbrojeného konfliktu, ve kterém se však můžete postavit na tu či onu stranu, stejně jako stát stranou dění. Nicméně úkol, který je na vaše bedra navalen a ve kterém musíte podniknout kroky vůči Outer Heaven, vás samozřejmě nutí k nějaké aktivitě, v níž upotřebíte taktéž moderní vojenskou techniku, což se týká nejenom modifikovatelného kitu pro vaši zbraň. Nadějete se pohledu v klasické third-person perspektivě, nadějete se světa, v němž dominují stroje a nanotechnologie, a který má být nějakým způsobem provázán s připravovaným Metal Gear Portable Ops pro handheld PSP. Co říci v závěru? Je velice málo next-gen her, co mají v sobě next-gen potenciál. Metal Gear Solid 4: The Guns of the Patriots, který nám dovypráví poutavou story ze světa MGS a odpoví na případné nejasnosti z minulosti, patří přesně do téhle kategorie. Už se nemohu dočkat! Jak jste na tom vy?
zdroj: GameFront

mart

Nejnovější články