zavřít

Detaily o Battlefield Heroes

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O třech herních třídách, rozdílech oproti Team Fortress 2, mikroplatbách a sponzorování reklamou.

Exkluzivitu časopisu Games for Windows s odkrytím zdarma dostupné multiplayerové akce Battlefield Heroes vyfoukly německé magazíny, které ve Stockholmu navštívily studio Digital Illusions. Navazujíce na tak díky jejich dlouhým video-rozhovorům známe další podrobnosti:

  • Reklamy se nebudou vyskytovat přímo při hraní, nýbrž pouze v menu a na webové stránce, přes níž půjde spustit hru a přes níž sledujete online statistiky.
  • Mikroplatby jen za bonusové předměty a oblečení/vzhled postav (rozděleno na 15 částí: rukavice, pokrývky hlavy, kalhoty, batoh atd.), nikdy si za peníze nepůjde koupit přímá silová výhoda nad soupeři. Jedinou kontroverzní věcí ke koupení je násobič pro rychlejší sbírání zkušeností. Tvůrci však předpokládají, že 95% hráčů si stejně nikdy nic nekoupí. Mimochodem, producent Ben Cousins předtím pracoval na službě PlayStation Home.


  • První ze tří herních tříd, z nichž každá představuje válečného hrdinu a je obdařena speciálními schopnostmi (něco jako taková kouzla), je špionské Commando (Light Class). Vybaveno sniperkou a nožem, bude se potají plížit, nastražovat pasti, být neviditelné, způsobovat nepřátelům velká zranění a naopak samo bude snadno zranitelné.
  • Druhá herní třída Soldier (Medium Class) je všestranným charakterem, vybavena samopalem, možností házet několik granátů naráz a schopností vidět protivníky skrz zdi.
  • Poslední třetí třída Gunner (Heavy Class) logicky bude sázet na zbraně nejtěžšího kalibru, navíc dovede zvednout hozený granát a vrátit ho zpět odesílateli.


  • Zpočátku si zvolíte svou postavu a postupem času ji budou příbývat zkušenosti, čímž se také zpřístupní další předměty. V systému misí si vybetete, jakou medaili nebo zbraň chcete získat, a hra vás pošle na danou misi, kde toho lze dosáhnout.
  • Hlavní rozdíly oproti Team Fortress 2: přítomnost vozidel, zasazení do historické válečné doby, mnohem jednodušší pro příležitostné hráče, po většinu času budete hrát v third-person pohledu kamery (do vlastních očí se sama přepne jen při určitých situacích), nižší hardwarové nároky ("zahrajete si i na babičině laptopu" :)


  • Hráči-začátečníci budou úplně separováni od hardcore hráčů, kteří mohou dosáhnout až na 40.-50. zkušenostní level. Cílem tohoto oddělení je, aby nováčci nebyli deptáni v nerovných soubojích, kdy jsou do pár vteřin po vstupu do hry mrtví, jako v BF2.  • Hra je ve vývoji zhruba jeden rok jen 30ti-členným týmem, veřejná beta s kompletním obsahem bude spuštěna v létě (ale bez mikroplateb) a z ní pak půjde převést postavy do plné verze.
  • Battlefield Heroes NENÍ onen spekulovaný Battlefield 3 (ten asi vzniká souběžně v jiném týmu).
zdroj: PBF

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.