zavřít

Demons Souls s polibkem realismu

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Čerstvě odhalené akční RPG pro PS3 slibuje víc, než jen temnou atmosféru a starobylou příšeru. + OBRÁZKY

Protože na tokijské herní show má být oznámeno čtrnáct nových her od Sony, dává celkem smysl, že některé z nich vydavatel odkryl s předstihem, aby se jim dostalo zasloužené pozornosti. Jednou z nich je i nové dílko vývojářů z From Software (autorů série Armored Core) neboli temné fantasy akční RPG s názvem Demon's Souls. To se dle právě zveřejněných prvních obrázků již nachází v pokročilé fázi vývoje, jak si prý ostatně návštěvníci tokijského veletrhu budou moci ověřit na vlastní oči.

Při odhalení v posledním čísle japonského Famitsu byla hra charakterizována jako nástupce King's Field, u nás asi nepříliš známého hitu pro původní Playstation. Odehrávat se má ve fiktivním království Boletaria, na nějž padne temná mlha a obecně zlé časy poté, co zlý král na svět vypustil jakousi prastarou příšeru. Úkolem bezjmenného hrdiny, kterého si přizpůsobíte k obrazu svému v duchu série Elder Scrolls, bude dostat se až na královský zámek a zachránit říši před blížícím se sežráním koncem.


Podobně jako v novodobých akčních RPG podobného druhu však budete obdařeni velkou dávkou volnosti, takže vás hra nebude nikam hnát, dokonce prý ani ke splnění hlavního úkolu. Hrdinu vybavíte některou ze zbraní, lišících se co do stylu útočení a dle vašich schopností také i výsledným výkonem. Ten se překvapivě promítne i v animacích hrdinovy ruky, abyste důsledně viděli, jak válečník-začátečník drží meč trochu jako prase cvičku.

Podstatnou roli má přitom hrát i fyzikální systém hry, který se pokusí zabránit příliš nerealistickým situacím. Díky němu bude např. zapálená louč věrohodně osvětlovat okolní stěny, což není zrovna dvakrát revoluce. Co ale potěší je, že v úzkých chodbách budete příliš dlouhými zbraněmi (např. meči) jako ve skutečnosti narážet do stěn. Zkrátka, cílem je snést hru kamsi na pomezí smyšleného světa a alespoň v některých ohledech kusu reality - tak, aby byla zábavná a přitom ne nezajímavá. A byť multiplayer neobsáhne, její autoři alespoň hledají způsob, jak sólo kampaňnějak zpestřit přes internet.

Demon's Souls vyjde příští rok pro PS3 - více na (prozatím jen japonské) homepage.
zdroj: Famitsu

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.