zavřít

Datadisk Grand Theft Auto IV: Lost and Damned

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Novým protagonistou xboxového přídavku se stane člen motorkářského gangu. + ODKLAD

Deník USA Today dostal to privilegium odhalit světu první skutečné detaily o dopředu dlouho avizovaném datadisku výhradně pro xboxovou verzi Grand Theft Auto IV. Můžete proto hodit za hlavu všechny ty dřívější spekulace nebo neurčitá vyjádření, že by mohl být takový nebo makový, o patnáctihodinové délce či rozdělení na dvě epizody. Fakta jsou zde:

  • Podtitul zní The Lost and Damned.
  • Datum vydání 17. února 2009 (=odklad oproti opakovaným ujištěním Microsoftu, že se stíhá letošní rok a plánům Take 2 vypustit ho v období listopad-leden).
  • Novým hrdinou Johnny Klebitz (Wikia), člen motorkářského gangu The Lost. Má být úplně jiným typem postavy než Niko z původní hry, v níž se oba párkrát potkali (v přídavku bude mít Niko jen drobnou roli).
  • Příběh ukáže odlišnou stranu stranu Liberty City. Ale není přímo ovlivněn rozhodnutími, jež jste učinili v příběhu základního GTA IV, do nějž má podle Dana Housera z Rockstaru přidat "více barev".

Tolik oficiální informace, k nimž lze přihodit pár jistých starších: na hře pracuje ten samý tým co na originálním GTA IV, přídavek nabídne několikahodinovou zábavu a jeho distribuce bude probíhat pouze stažením ze služby Xbox Live. Cena stále nebyla stanovena, někdo odhaduje 15 dolarů, jiní zase 20 dolarů. Samozřejmě bude vyžadovat plnou verzi GTA IV pro X360 a jeho věkový rating by opět měl být M, tzn. pro starší 17 let.

Naplní-li se nedávná slova výrobce, že takhle velký stažitelný přídavek ještě žádná AAA hra dosud nedostala, očekává analytik Michael Pachter, že by Lost and Damned mohl dosáhnout na 2-3 miliony downloadů. To znamená, že by si ho pak pořídili téměř všichni majitelé xboxového GTA IV z celkově prodaných pěti milionů kusů.
zdroj: USAtoday a další

jd

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.