zavřít

D&D RTS se jmenuje Dragonshard Wars

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V rámci letošního E3 šílenství jste mohli zaznamenat zprávu týkající se nového real-time strategického projektu s prozatímním označením D&D RTS, neboť má být založen na licenci Dungeons and Dragons.

zdroj: Archiv

Vývojem tohoto dosud bezejmenného titulu se zabývá společnost Liquid Entertainment za podpory vydavatele Atari. Redaktorům magazínu IGN se oficiální titul nového projektu podařilo zjistit. Tajemná fantasy real-time strategie se tedy má jmenovat Dragonshard Wars. Její vydání je naplánováno na jaro příštího roku.

Děj Dradonshard War se má odehrávat na planetě Eberron. Jde o nový herní svět, stále zasazený do D&D licence, ale naprosto mimo Forgotten Realms. Okolo Eberronu krouží prstenec, podobně jako u Saturnu, tvořený částmi skály zvanými dračí úlomky, které dopadají čas od času na zem a jsou používány jako palivo pro zdejší magickou technologii. Města na planetě jsou ohromná a sestávají z mrakodrapů, i když takových organického stylu, ne-technologického původu. Všechno je poháněno magií, tedy magickou energií z oněch úlomků - výtahy, teleporty, létající stroje, atd. Jednou takhle na povrch planety dopadne meteorit s takovou magickou silou, jakou ještě nikdo nikdy neviděl. Stačila by na úplné ovládnutí celého světa. Jenže dopadl zrovna na starověký temný kontinent X'endrik, obývaný rasou, která si říká Shadow Elves. Ti se jali meteorit střežit, dokud nerozhodnou o jeho využití. Druhá herní frakce (ta dobrá), Aliance, se naopak bude snažit dostat kus skály dřív, než elfové zjistí její pravý potenciál.

Ve hře nebudou žádní dělníci nebo rolníci, kteří by zásobovali surovinami. Hlavní roli v tomto ohledu sehrají "tuláci", kteří budou prozkoumávat okolí, likvidovat překážky na cestě k surovinám a otevírat strategické možnosti. Pod povrchem země bude ještě síť chodeb s vyústěním na různých užitečných místech, jako třeba přímo za nepřátelskou linií. V podzemí také najdete například ozdravné fontánky, které se hodí zejména během bojů. Bohužel stále zatím nejsou k dispozici žádné ukázky z této hry. Jistě jste na ně zvědaví. Zajímají-li vás ale další podrobnosti, přečtěte si E3 dojmy na PC.IGN.

zdroj: PC.IGN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.