zavřít

Čistokrevné PC rozhraní Mass Effect

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kruhové menu vystřídal nový HUD pro každou postavu zvlášť, aby bylo ovládání komfortnější. + NÁSTŘEL HW NÁROKU

Na začátek června odložená konverze akčního RPG z Xboxu 360 o sobě dala vědět obrázky, které demonstrují novou dekryptovací minihru a hlavně nové ovládací rozhraní. Při jeho navrhování si BioWare dali za cíl, že musí být koncipováno jako u čistokrevné PC hry. Narozdíl od kruhového výběru z konzole tedy po zmáčknutí mezerníku vyvoláte HUD, který nepřekrývá dění na obrazovce, nýbrž je na jejích bocích. Taktické rozhraní pro každého člena týmu má alokovanou jednu stranu, kde mu v obdélníkovém menu (btw připomínajícím Wii ovladač) zvolíte zbraň nebo mód chování (individuálně, ne pro celou skupinu jako na X360). Výhoda tohoto řešení je nasnadě - máte vše naráz na očích a díky možnosti použít myš či klávesové zkratky už není potřeba se doklikávat na tu kterou postavu. Jedná se o poměrně velkou změnu realizovanou na poslední chvíli, která byla příčinou onoho odkladu o tři týdny.


Hardwarové nároky se máme dozvědět brzy, zatím na toto téma tvůrci uvedli jen tolik, že Mass Effect poběží dobře i na dva roky starém počítači a že jejich šéf si ho právě užívá na svém ne úplně špičkovém notebooku. Jinou, dosud nevzpomenutou novinkou, jsou achievementy (stejné co na X360), které vás motivují k pečlivějšímu projití hry a po jejich zkompletování se váš profil uploaduje na server BioWare (naštěstí to nebude přes problematickou službu Games for Windows LIVE). Pro hráče tohle valný význam zatím nemá, ale tvůrci se z toho asi dozví pro ně důležité statistiky, podobně jako tak činí třeba Valve (např. že nemalá část lidí skončila v druhém levelu :)

Co se týká placeného xboxového přídavku Bring Down the Sky, ten v PC verzi skutečně nenaleznete - autorům zřejmě stačí poslouchat nářky konzolistů ohledně jiných vylepšení, popsaných v tomto článku. Českou verzi Mass Effect, sehnatelnou přes Xzone, CD Projekt momentálně testuje a neměla by se výrazněji zdržet.
zdroj: IGN

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.