zavřít

Chybí vám velitel Shepard? Vyhlížejte sci-fi RPG Everreach: Project Eden

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Touhu po dalším Mass Effectu asi neukojí, přesto by Everreach: Project Eden mohl potěšit podobnou cílovou skupinu – tedy fanoušky sci-fi, co se rádi toulají podivuhodnými světy, užívají si propracovaného RPG systému a střílejí u toho hromady nepřátel. Jen místo velitele Sheparda (velitelky Shepardové) se tu prohání blonďatá elitní vojanda Nora Harwood.

Nora se vydává chránit kolonii na planetě Eden, což by měl teoreticky být ráj pro všechny, kdo už nechtějí žít na zbídačené Zemi, jenže vesmír je plný nebezpečí a klid není zkrátka nikde. Aby ostatní mohli v klidu žít a pěstovat avokádo či jinou superpotravinu budoucnosti, Nora dá svůj život všanc.

Naštěstí jí v tom pomůže spousta pokročilých schopností – to se pak snadno přežívá, když umíte rychlým pohybem vyvolat neprostupný energetický štít. On strom schopností ve videu vůbec vypadá dost rozrostlý, však se podívejte sami.

Uznávám, že v pohybu je znát nižší rozpočet – na hře přece jen dělá malý tým pěti lidí a tuctu externistů. Ale ti externisté mnohdy stojí za to. Například za příběhem, který prý bude trvat přibližně 8 hodin, stojí Michelle Clough, která se mimo jiné podílela na, hádejte čem, sérii Mass Effect. A jednoho z dabérů, D. C. Douglase, znáte jako getha Legiona ze stejného světa.

Bitva o Eden vypukne už překvapivě brzo, někdy v průběhu září – aspoň tedy na Xboxu One a počítačích. Verze pro PlayStation 4 se z nějakého důvodu lehce zdrží, ale pořád ještě by měla stihnout letošní rok.

Tagy: akční sci-fi RPG střílečka vesmírná hra

Zdroje: Steam,All Games Delta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.