zavřít

Čarodějnice Bayonetta proti andělům

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tvůrce série Devil May Cry hodlá skrz sličnou čarodějku s kolty na podpatcích oživit žánr.

Před několika dny jsme vám s předstihem odhalili chystanou akci Bayonetta, kterou pro Segu kutí vývojáři z Platinum. Jde o tým poskládáný z veteránů Capcomu, Clover Studios a Seeds, slibující zrevolucionalizovat žánr akčních mlátiček a stříleček, které se od dob Devil May Cry prý vůbec neposunuly. Taková slova jsme zvyklí slýchávat často, ale když pochází od samotného designéra Hideki Kamiye (tvůrce série DMC), možná nastal čas zbystřit pozornost.


Stejnojmennou ústřední hrdinkou Bayonetty bude čarodějnice znovuzrozená do dnešního moderního světa, aby zde bojovala s armádou andělů. To prý nutně neznamená, že bude stát na straně zla, neboť Bayonetta k tomu bude mít své důvody - a také dost originální prostředky, především arzenál balistických zbraní v čele s dvojicí pistolí na každém podpatku.


Bayonetta trailer ve vysoké kvalitě

A nebyla by to čarodějka, kdyby si během hry postupně nevzpomněla na různá kouzla. Vedle toho a všudypřítomných přestřelek však budou podstatnou část zaujímat i boje na blízko (že by odkaz na název hry?). Co do práce s kamerou a efekty se hra přiblíží filmovému zpracování, které alespoň častými bullet-timy dá vzpomenout na snímky Johna Woo a třeba i jeho Stranglehold.

Bayonetta vyjde příští rok pro X360 a PS3 - více v odhalení.
zdroj: IGN, Eurogamer, Videogamer, Pro-G a další

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.