zavřít

Bouře a déšť v Gothic 4

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Německá předváděčka nástupce slavného RPG se omezila na přednosti herního enginu. + NAHRÁVKA TEASERU

Navzdory první sadě informací a opakovaným hádkám na téma, zda autoři ze Spellboundu dovedou dostát pověsti svých předchůdců z Piranhy, se toho o RPG Gothic 4: Arcania vlastně zase tolik neví. A jak dokázala i předváděčka za zavřenými dveřmi na letošním veletrhu GC, na vině nění vysoký stupeň utajení, nýbrž prostá skutečnost, že hra se stále nachází v rané fázi vývoje.

Proto se autoři soustředili pouze na demonstraci herního enginu, na němž si dle svých slov dávají maximálně záležet a vzhledem k cílení hry také na americký trh je třeba uznat, že pro zaujetí tamního publika bude nástupce slavné RPG série tentokrát muset excelovat i po grafické stránce. Její celkový styl má být maximálně realistický, s příklonem k temným odstínům a obecně zachmuřenějším barevným paletám.

Oproti fanastickým západům slunce z Far Cry 2 budou ty místní sice pořád asi vypadat trochu chudě, autoři však mají jiná esa v rukávu. Třeba šikovnou technologii renderování stromů a jejich větví a listoví ve vysokých detailech - to vše však jen ve chvíli, kdy se k nim dostatečně přiblížíte, přičemž jakmile od stromu zase odstoupíte, hra jeho model automaticky vymění za ten s menším počtem polygonů. S tímhle trikem přišlo už před časem Gears of War, netřeba však jistě vysvětlovat, že podstatně zvýší výsledný dojem z okolního prostředí a navíc (alespoň teoreticky) nenaruší plynulý framerate.

Viditelnost někdy sníží hustá mlha, jindy se zase spustí pořádná bouřka. Déšť obecně bude zřejmě patřit k neobyčejným zážitkům, protože veškerá voda se bude jako ve skutečnosti shromažďovat na listech stromů nebo v úžlabinách mezi kameny. Jaký dopad to bude mít na hratelnost však není zcela jasné: někteří redaktoři si z německé předváděčky odnesli dojem, že žádný, jiní naopak básní o tom, jak ve hře stoupnou řeky a rozvodní celý kraj. Pakliže uvěříte téhle verzi, je tu ještě údajný náznak od někoho z vývojářů, že se počasí nějakým způsobem promítne i do kouzlení hlavního hrdiny.

Ovšem teaser trailer o tom nic neříká a celkově je dost o ničem - přihazujeme ho sem jen jako takový bonus:


Gothic IV Arcania - shakycam nahrávka teaser traileru z GC

Gothic IV: Arcania vyjde nejdříve koncem příštího roku pro PC, Xbox360 a PS3 - více v preview a našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Spellbound odpovídá na dotazy o Gothic 4  [4.6.2008 17:17 - levis]
Tvůrci Gothic 4: nedělejte předčasné závěry!  [23.5.2008 10:10 - jd]
První obrázky z Gothic 4 Arcania  [11.5.2008 00:00 - levis]
První detaily o Gothic 4 Arcania  [26.4.2008 18:18 - levis]
Gothic 4 Genesis přiblížen  [11.3.2008 16:16 - levis]
zdroj: IGN, 1UP, Gothicz.net & Youtube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.