zavřít

Asymetrický horor Hide or Die chce atmosférou strčit do kapsy i Dead by Daylight

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Žánr hororových asymetrických multiplayerů se nám slušně rozrůstá. Milovníci klasiky mohou sáhnout po Friday the 13th: The Game a vyzkoušet si roli Jasona nebo jeho studentských obětí. Podle hráčů i kritiků je o fous lepší velmi podobná hra Dead by Daylight, ve které se rovněž jeden vrah postaví skupince nebohých obětí. Chystaná Hide or Die funguje obdobně, ale počítá s ještě více hráči a sálá z ní ta vůbec nejhutnější atmosféra.

Hide or Die pošle na ručně vytvořenou mapu s procedurálně generovanými prvky vždy šestnáct hráčů, kteří se rozprchnou do všech stran hledat loot. Zpočátku není nikdo proti nikomu, ale jakmile některý z hráčů najde zdroj temnoty a dobrovolně se nechá pohltit, stane se záporákem.

V tu chvíli je jeho cílem zabít všechny ostatní přeživší, zatímco jejich cílem je stejně jako v Dead by Daylight nahodit několik generátorů a pomocí světla z věže odstranit ze světa temnotu. V takovém případě je sériový vrah zbaven svého dočasného povolání.

Pak ale přichází zajímavý prvek. Hráči, kteří se dostali až sem, se mohou rozhodnout, zda se od hry odpojí s nasbíraným zkušenostmi, nebo zda budou riskovat a pokračovat dál. V druhém případě jednoduše přeběhnou do další části mapy, kde na ně opět čeká skrytá temnota, která pohltí jednoho z nich.

Tvůrci hru neprezentují obyčejným trailerem, ale rovnou hororovými záběry z hraní. Atmosféra na mě skutečně působí mnohem vypjatějším dojmem než ve zmíněných asymetrických hororech. Zajímavě vypadá i přítomnost mobilního telefonu, který se tváří jako chat mezi přežívajícími hráči, kteří ho využívají ke sdílení důležitých informací.

Hide or Die byla úspěšně zafinancována na Kickstarteru a do konce kampaně zbývá ještě přes dva týdny. Vstupenku si zajistíte již od 15 dolarů, přičemž 20 dolarů vás pustí do bety, která má proběhnout v srpnu. Stejnou částkou bude naceněná i plná hra, která chce optimisticky vyjít letos v říjnu.

Tagy: vrah horor multiplayer asymetrický multiplayer

Zdroje: Kickstarter,PCGamesN

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.