Akční Spartan: Total Warrior
zdroj: tisková zpráva

Akční Spartan: Total Warrior

8. 5. 2005 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tahle third-person akce (přeloženo - klasická "hack and slash" záležitost) pro současné konzole (PS2, Xbox, GC) se nám začíná v těchto dnech více odhalovat.

Vyjma již dříve vyřčeného tu je řada dalších informací, kam lze na přední místo zahrnout zprávu o velkém počtu komparsistů na jedné scéně – skoro 200 bojovníků, dílem živých a dílem mrtvých. Ve druhém případě má ke statusu hodně co říci vaše maličkost, jíž zde bude představovat chrabrý spartanský bojovník, jemuž bohové dali netušené možnosti.

Líté boje mezi řeckými válečníky a římskými legionáři nepředstavují žádnou historickou událost, spíše slouží jako vhodný motiv pro fantasy rámec, v němž vystupuje řada mystických bytostí, včetně již citovaného panteonu. Hlavní hrdina je velitel armády z řecké Sparty, jež tu bojuje proti římskému impériu. Hra je zejména mlátičkou, přičemž na pozadí vašeho individuálního počínání se odehrává masivní válečný konflikt, jehož máte být nicméně nedílnou součástí. Najdete tu třeba scénu, kdy hájíte město a uvnitř jeho hradeb odrážíte nápor římských legií. Jako nejdůležitější persona budete muset osobně řešit řadu klíčových úkolů, jež v průběhu mise vyvstávají. Např. v citovaném obleženém městě tu máte pomáhat při ničení nepřátelských lešení, což do značné míry evokuje akční sérii LOTR od EA snad jen s tím rozdílem, že Spartan: Total War se bude odehrávat na mnohem větším prostoru. Bohužel však vyhlíží stejně arkádově, neboť soubojový model bude hodně simplifikován.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

V tomto kontextu je třeba připomenout stylový zbrojní arzenál (obouruční válečné kladivo, meč a štít apod.), který lze rámcově rozšířit např. o statické ballisty, s nimiž bude možné vnášet do řad nepřítele nefalšovaný chaos, strach a smrt. Na základě vašeho počínání na vás laskavým okem mají pohlížet příslušní řečtí bohové. Kupř. postupná anihilace velkého počtu oponentů vede k podpoře boha války, pročež se plní speciální ukazatel, díky kterému se posléze můžete nadít devastujícího ataku. A tento zase může přijít vhod při konfrontaci se zajímavým panoptikem mystických bytostí naznačujících, že staré řecké báje a pověsti ještě mnohé zamlčely.

Každopádně se připravte na svým způsobem syrovou atmosféru bojiště, plnou padlých a zraněných, co se snaží odplazit někam do bezpečí. Vedle standardních vojáků tu své nezastupitelné místo mají mít také zkušení římští velitelé, co budou tvrdším oříškem k rozlousknutí. Zejména proto, že také oni mohou využívat sílu bohů. Samozřejmostí jsou rozmanité mise, co vás zavedou do barbarské divočiny nebo katakomb pod samotným Římem, ve všech momentech pak máte ocenit mimořádnou rozlehlost herní scenérie! K tomu si připočtěte detailní architekturu lokací a máte fantasy akci, která pravděpodobně ukáže i graficky výstavní sérii LOTR, že se to dá dělat ještě lépe.
zdroj: GamesRadar

martin

Nejnovější články