zavřít

Adventura Memento Mori z Čech

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kolem krádeže obrazů z ermitáže v St. Petersburgu se bude točit tajemné pátrání ve hře od tvůrců Gooky a Žhavého léta 3.

Už je to tak. Český vývojářský tým Centauri Productions (Gooka, Žhavé léto, aj.) chystá něco nového. Odhalila to dnes vydavatelská společnost dtp/ANACONDA, pod jejíž záštitou projekt vzniká. A oč že se jedná? Představte si, že o adventuru. Jmenuje se Memento Mori (to je latinská fráze připomínající všem jejich smrtelnost) a my vám z ní dnes můžeme předvést i čtveřici prvních ukázek. S jejím vydáním ovšem nepočítejte dříve než v prvním čtvrtletí příštího roku.


Příběh Memento Mori se bude točit kolem krádeže tří obrazů z ermitáže v St. Petersburgu. Vzácná díla byla nahrazena bezcennými kopiemi. Na první pohled to může vypadat, že šlo o obyčejnou zlodějnu, avšak plukovník Ostankovičovi, který velí zdejšímu 12. policejnímu oddělení zaměřenému právě na krádeže umění, ví své. A má i svého podezřelého - jistou finskou tajnou organizaci. O její existenci se mimo dobře informované umělecké kruhy neví. Cílem tohoto spolku je zařídit, aby určité malby nikdy nepřišly na oči veřejnosti. Má to souvislost s jistou latinskou prací nazvanou "Ars moriendi", jež se datuje někdy do poloviny patnáctého století. Píše se v ní, že ten, kdo dlí na hraně mezi životem a smrtí, může spatřit Anděla Smrti.

Mnoho malířů v historii čekalo právě na tento okamžik, anebo se jej dokonce snažili nějakým způsobém navodit. Chtěli ve svých dílech věrně vystihnout Anděla Smrti a neváhali pro to udělat cokoliv. Členové tajného spolku se rozhodli těmto věcem předejít. Pokud to šlo, použili všech prostředků pro získání kontaktu na umělce s tímto záměrem a tomu se pak vše snažili rozmluvit. Nic je nikdy nedokázalo zastavit. Celá staletí pod záštitou této tajné organizace mizelo dílo za dílem. Mnohé krádeže, tak bylo třeba trochu přehodnotit, a proto se Ostankovič s případem obrátil na 32letou Larisu Ivanovnu Svetlovovu, patřící na oddělení k nejlepším a mající kontakty na Interpol. Ta přizve k vyšetřování o rok mladšího Maxima Duranda, bývalého padělatele obrazů (za což i seděl), nyní neoficiálního práskače s napojením na kriminální scénu.
zdroj: PR

korgull
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.