zavřít

Hardware Club #35: Hraní na Linuxu v roce 2019

Linux

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Bude rok 2019 rokem Linuxu, kdy všichni naformátujeme harddisky svých herních počítačů a pošleme do věčných lovišť zlotřilou službu Windows Update? Pravděpodobně ne. Přesto je zajímavé podívat se, kam se za poslední léta Linux dostal v oblasti hraní, která byla vždy jeho slabou stránkou. Co si dnes lze na Linuxu zahrát? A musíte k tomu ovládat magii příkazové řádky? Dozvíte se v 35. Hardware Clubu.

S Valve za zády ušlo linuxové hraní v poslední době slušný kus cesty. Ale není to jen podpora Steamu, která umožňuje zahrát si na tučňákovi i poslední hry. Obrovskou zásluhu na tom má komunita, která investovala své síly do nástrojů jako WINE, DXVK či Lutris.

V době, kdy se drtivá většina her vyvíjí primárně pro Windows, je ale jasné, že vše nebude úplně bez mráčků. I na ty se v rámci dnešního Hardware Clubu podíváme. Začínáme v 16:00 na YouTube v tradičním složení Lukáš, Jindra a Jiří.

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: Hardware Club Steam OS

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.