zavřít

Hardware Club #21: Externí GPU

Linux

- Podcast autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Studentské časy. Na koleji otvíráte svůj notebook vybavený slabým dvoujádrem Intel a předpotopní grafikou se sdílenou pamětí. S napětím instalujete nově vydanou herní pecku, těšíte se na grafické orgie... Ale ty se bohužel nekonají. Slabé GPU stačí s vypětím jen na nízké detaily. Scénář, který zažil asi každý z nás. „Kdyby tak existovaly externí grafiky!“ ozvalo se v hlavě nejednoho hráče. Málokdo ale věděl, že už tehdy bylo možné něco takového provést, jen to chtělo trochu umu a odvahy. Jak je to s externími GPU dnes?

Zatímco dříve byste si museli vyvádět PCIe linky z konektoru na modul WiFi a hrát adaptérovou loterii na Alibabě, dneska máte Thunderbolt s propustností 40 Gb/s a pěkné krabičky rovnou se zdrojem od výrobců grafických karet. Dozrála doba na externí grafiky?

Dotazy a připomínky neváhejte posílat do chatu/komentářů u videa, případně je směrujte do dedikované diskuze nebo na email podcast@games.cz. Děkujeme za přízeň!

Tagy: hardware Hardware Club externí GPU eGPU Thunderbolt

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.