zavřít

Vývojáři Miner Wars 2081 zveřejnili zdrojový kód hry

Windows

- Oznámení autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Československý vesmírný projekt Miner Wars 2081 si připsal několik důležitých prvenství - jeho sandboxová hratelnost okouzlila nemalá kvanta hráčů, dostal se mezi smetánku Greenlightu a nyní navíc vychází vstříc komunitě a nabízí celý svůj zdrojový kód enginu VRAGE. Bratru 360 tisíc řádků je k dispozici zde a zdatní fanoušci je tak mohou využít pro tvorbu modifikací a další šíření slávy hry. Společně s tím také vyšel druhý velký update, který do hry přidává českou lokalizaci, prezentuje renderovací engine přepsaný z XNA do DirectX (lepší stabilita) a upravuje obtížnosti (lehká je ještě lehčí, težká je těžší).

Ale zpět ke zveřejnění zdrojáku. Vývojáři se sice vyhýbají označení "open source", jedním dechem však dodávají, že novinka všem majitelům Steam verze umožní snadné leč razantní úpravy titulu. Změnit půjde prý vše od fyziky až po přidávání nových misí. Pro lepší pochopení systému úprav pomůže výše uvedený dvouminutový tutoriál, pro oficiální prohlášení s výčtem veškerých možností pak klikejte sem. Ty nejzajímavější modifikace pak budou začleněny do další verze hry či jiných projektů.

...

Rozhodně to však neznamená, že autoři hází Miner Wars 2081 do žita. Naopak doufají v další propagaci placené verze hry, která by konstantně napájela následný vývoj. Doufejme, že Gabe Newell tak měl před týdnem pravdu a striptýz zdrojáků bude skutečně krokem, který se vývojářům z Keen Software House vyplatí.

Tagy: Indie simulace akční vesmírný česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.