zavřít

Stellaris vzývá Apokalypsu. Nové rozšíření přinese Hvězdu smrti i gigantické vlajkové lodě

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

To to trvalo. Žádná vesmírná sága nemůže být kompletní bez své vlastní superzbraně, kterou se hlavní hrdinové snaží zastavit, a k tomuhle úctyhodnému trendu se konečně přidává i 4X strategie Stellaris. Její příští rozšíření příhodně pojmenované Apocalypse totiž krom jiného přinese i zbraně schopné během chvilky zlikvidovat celou planetu. Zda k hlavnímu reaktoru povede termální šachta, o tom se vývojáři zatím nezmínili.

Planetární zabijáky třídy Colossus si můžete vytvarovat k obrazu svému. Jednou z možností je klasická destruktivní varianta World Cracker, která planetu vyhodí do vzduchu, aby po ní zbyly jen užitečné minerály. Trochu méně explozivní je Neutron Sweep – tím pozabíjíte veškerý život a planetu pak můžete zabrat pro sebe.

Robotům se bude hodit Nanobot Dispersal, jímž veškeré biologické obyvatelstvo předěláte na kyborgy, co vám budou sloužit. A kdybyste chtěli být trochu méně agresivní, ale o to psychopatičtější, nabízí se Global Pacifier. Ten vytvoří kolem planety neprostupný štít a kompletně ji odstřihne od zbytku vesmíru, načež vy si vedle můžete postavit vědecké centrum a vesele pozorovat, jak z toho ti ubožáci dole panikaří a navzájem se požírají.

Další druhy Kolosů si budete moci sami vyzkoumat, ale pamatujte, že ne každý je dostupný pro všechny frakce, a vždy můžete mít aktivní pouze jeden. Svou bojovou sílu doplníte další novou lodní třídou – Titány, tedy obrovitánskými plavidly sloužícími jednak jako smrtící bojové prostředky schopné sejmout bitevník na jednu ránu přes celou soustavu a jednak jako velitelské lodě, co posilují spojence a oslabují nepřátele.

Kdybyste preferovali raději statickou defenzivu, přijde vám vhod Ion Cannon. To je obranná stanice, kterou si můžete postavit na hvězdné základně. Jde v podstatě o jednu obrovskou zbraň, která je schopná pálit na neuvěřitelné vzdálenosti a rozdat si to jeden na jednoho právě i s Titány. Superzbraně třídy Colossus s nimi také budou mít problém, protože než vypálí, bude to chvíli trvat, a mezitím je může Ion Cannon rozštípat na třísky.

To všechno vývojáři dopodrobna probrali v příspěvku na fóru, a další informace si schovávají na příště. Víme ale, že kromě ničivých zbraní Apocalypse přinese ještě piráty. To jsou, jak byste asi čekali, zloduši žijící na okraji společnosti, loupící od kteréhokoli hvězdného impéria, co jim zrovna přijde do cesty. „Otravné vši. Zamáčknout!“ zavelel by kdejaký admirál, ale to by byla chyba, protože piráti můžou být i užiteční.

Už ve starých dobrých dobách plachetnic evropské velmoci najímaly privatýry, kteří měli potápět soupeřovy lodě, a nějak podobně budete piráty moci najmout i vy. Ostřílených a nebojácných žoldáků není nikdy dost – jen pozor, aby se vám nevymkli z rukou. Vzbouřené pirátské impérium bude totiž novou krizí v pozdní fázi hry, která z vaší krásně fungující hvězdné říše může nadělat oloupené hořící trosky.

Apocalypse je jako obvykle hutnou náloží přídavků, a to se Stellaris zároveň s placeným rozšířením bezpochyby dočká i updatu zdarma. Kdy to bude, to zatím není přesně známo, ale s rádoby Hvězdami smrti můžete počítat někdy během příštích pár měsíců.

Tagy: strategie vesmírný

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.