zavřít

Šéf EA přiznává, že Anthem nefunguje podle představ

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Že na tom kooperační střílečka Anthem od BioWare není moc dobře, je jasné snad úplně všem. Ale aby takovou věc potvrdil i sám šéf EA Andrew Wilson, to už musí být opravdu velký problém. Wilson poskytl velmi upřímný vhled do celé situace v obsáhlém rozhovoru s GameDaily.biz.

„Předmětem slibu byla možnost hrát spolu, a to úplně nefunguje,“ zaznělo v rozhovoru. Anthem je primárně kooperativní akce, ale tvůrci až po vydání zjistili, že se zájmy hráčů po desítkách hodin ve hře rozcházejí. Jedni v Anthem hledají narativní zážitek od starých dobrých BioWare, druzí akční zábavu. Společně tyto skupiny nemohou fungovat.

Jde o zjištění, které podle Wilsona neodhalí žádný časově omezený betatest. A jde o zjištění, na jehož řešení se v kancelářích pracuje. EA zatím nemá v plánu Anthem pohřbít a připodobňuje to, co bude následovat, ke Star Wars Battlefront II.

Rozpad komunity může být zapříčiněný tím, že BioWare musí jít s dobou. Musí se přizpůsobovat mladším hráčům (klidně ve věku 12 let), kteří nemají studio zafixované jako tvůrce Mass Effectu a Dragon Age a neočekávají tedy příběhové orgie. Zároveň ale v BioWare chtějí své hry nabídnout co nejširšímu publiku, tedy i skalním fanouškům. Jenže takovou ambiciózní myšlenku se zkrátka nepodařilo převést do reality.

Wilson se snaží obnovit ztracenou důvěru v BioWare příměrem ke Spielbergovi: „Spielberg s filmem Ready Player One možná tolik nezabodoval, ale jen hlupák by si nevsadil na další snímek režiséra Indiana Jonese.“

Je těžké neklesat na mysli, ale radši budu věřit v krásnou budoucnost v podobě poctivého RPG Dragon Age 4, které doufejme půjde na ruku fanouškům, než abych si zoufal v představách o další online slátanině.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer kooperace E3 2017

Zdroje: GameDaily.biz

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.