zavřít

Mordhau navzdory problémům prodala půl milionu kopií za první týden

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Tvůrci multiplayerové řeže Mordhau, která by šla přirovnat například k Chivalry, mají pořádný důvod k oslavám. Po stránce prodejnosti se jí totiž daří víc než dobře a aktuálně se řadí k nejhranějším hrám na Steamu. Nicméně s velkým úspěchem jdou ruku v ruce i nemalé problémy, které se studio Triternion snaží vyžehlit.

„Byla to pořádná jízda, a to za sebou máme teprve 7 dní. Takové přijetí nebylo předmětem ani těch nejdivočejších snů. Mordhau se k dnešnímu dni prodalo 500 tisíc kopií a v jednu chvíli se ve hře sešlo 60 tisíc hráčů. Jde o nepředstavitelná čísla. Pořádně si ještě neuvědomujeme, že je Mordhau mezi nejhranějšími hrami na Steamu,“ stojí v týdenní rekapitulaci studia.

Nečekaný nápor hráčů se bohužel podepsal na stavu serverů, se kterými jsou od vydání doteď stále nemalé problémy. Tvůrci se chystají otevřít další servery v oblastech, kde je největší poptávka. Zároveň pracují na opravě špatného matchmakingu, bugu, který skupinám hráčů zabraňuje připojit se do stejné hry, hledají chyby na mapě a mnoho dalšího.

Ve své zprávě se zároveň pochlubili s plánovanými updaty. Neřekli sice, kdy se hráči dočkají kterých funkcí, ale pracuje se na dvou nových mapách (obrázky jedné z nich nalezete v galerii výše) a chystají se hodnocené kompetitivní módy, které odstartují duely. Těšte se na nové skiny zbraní a brnění, další možnosti úpravy postav a v neposlední řadě vzniknou i nástroje pro modderskou komunitu.

Mordhau přitom není v early accessu, ale jde o normálně vydanou hru. Najdete ji na Steamu za 25 eur, přičemž si můžete přikoupit DLC se soundtrackem a kosmetickými doplňky. Podle víc než 8 tisíc uživatelských recenzí si hra zaslouží známku 76 %, ale na hodnocení kritiků si ještě musíme počkat.

Tagy: středověk online akční multiplayer first person simulator

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra GRID (Xbox ONE)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.