zavřít

Final Fantasy IX vyjde pro PC a mobily

iPad iPhone Android Windows

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Majitelé PC a telefonů či tabletů se letos dočkají vydání Final Fantasy IX. Hra vyjde podle oficiální stránky v angličtině nejenom v Japonsku, ale zamíří i na západ, aby si dobrodružství Zidana a jeho party mohli buď znovu, nebo poprvé zažít hráči po celém světě.

Final Fantasy IX vyšla v roce 2000 (2001 v Evropě) pro první PlayStation a po dospělácky laděné osmičce, která přímo cílila na západní hráče třeba ne-japonským vzhledem postav, znamenala návrat k pohádkovějšímu či více fantasy stylu vyprávění předchozích dílů.

Port nabídne vylepšenou grafiku (asi spíše jenom vyšší rozlišení) a kompatibilitu s dnešním hardwarem, podporu achievementů, možnost přeskakovat cutscény, automatické ukládání pozic, "vysokorychlostní mód" a další hratelnost upravující novinky.

V případě PC verze nelze čekat přehnané HW nároky, pro hraní mobilních verzí potřebujete iOS zařízení se systémem minimálně ve verzi 7.0, potažmo stroj s verzí Androidu minimálně 4.1.

Zmíněná grafická vylepšení a obecně vzhled PC/mobilních verzí předvádí trailer, přičemž server Famitsu nabízí navíc ještě sadu obrázků z portu.

Tagy: Final Fantasy (série) fantasy RPG JRPG

Zdroje: PC Gamer,Famitsu

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.