zavřít

Final Fantasy IX vyjde pro PC a mobily

iPad iPhone Android PC

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Majitelé PC a telefonů či tabletů se letos dočkají vydání Final Fantasy IX. Hra vyjde podle oficiální stránky v angličtině nejenom v Japonsku, ale zamíří i na západ, aby si dobrodružství Zidana a jeho party mohli buď znovu, nebo poprvé zažít hráči po celém světě.

Final Fantasy IX vyšla v roce 2000 (2001 v Evropě) pro první PlayStation a po dospělácky laděné osmičce, která přímo cílila na západní hráče třeba ne-japonským vzhledem postav, znamenala návrat k pohádkovějšímu či více fantasy stylu vyprávění předchozích dílů.

Port nabídne vylepšenou grafiku (asi spíše jenom vyšší rozlišení) a kompatibilitu s dnešním hardwarem, podporu achievementů, možnost přeskakovat cutscény, automatické ukládání pozic, "vysokorychlostní mód" a další hratelnost upravující novinky.

V případě PC verze nelze čekat přehnané HW nároky, pro hraní mobilních verzí potřebujete iOS zařízení se systémem minimálně ve verzi 7.0, potažmo stroj s verzí Androidu minimálně 4.1.

Zmíněná grafická vylepšení a obecně vzhled PC/mobilních verzí předvádí trailer, přičemž server Famitsu nabízí navíc ještě sadu obrázků z portu.

Tagy: Final Fantasy (série) fantasy RPG JRPG

Zdroje: PC Gamer,Famitsu

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.