zavřít

Double Fine Adventure vyjde později, s lepšími bonusy pro dárce

iPad iPhone Android PC MAC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Původní datum vydání pro veřejností sponzorovanou adventuru ze staré školy od Double Fine byl říjen. Na ten teď můžeme zapomenout. Double Fine totiž v novém updatu na Kickstarteru oznámili, že v říjnu hra rozhodně nevyjde. Proč? Už to jednoduše není jen malý projekt za původně plánovaných 400 tisíc dolarů. Double Fine Adventure má teď na kontě přes dva a čtvrt milionu dolarů a do uzvaření dotací zbývají ještě dva týdny. Teoreticky by se tak mohl projekt vyšplhat přes tři miliony dolarů, i když tempo nových příspěvků výrazně zpomalilo.

Rozpočet Double Fine Adventure už tak překonal rozpočet všech starých adventur typu Monkey Island, Grim Fandango, Full Throttle, Day of the Tentacle a dalších. Tim Schafer v různých rozhovorech zmiňoval rozpočty většiny her od Double Fine a abyste měli představu, co by se dalo za dva miliony dolarů udělat, tak například rozpočet posledních stahovatelných her od Double Fine se pohyboval kolem dvou milionů dolarů. Konkrétně je řeč o Stacking, Iron Brigade a Costume Quest. Produkční hodnoty Double Fine Adventure by tak mohly být podobné, nebo ještě větší, než u těchto her.

Například rozpočet stařičké Day of the Tentacle byl 600 000 dolarů, z čehož celou polovinu sežral pouze dabing. A pokud by vás zajímalo, na kolik vyšli Psychonauti, tak to je už trochu jiná liga - kolem 13 milionů dolarů. To už by se na Kickstaretu vybíralo těžko. Pokud by teda nepřispěl Notch...

Double Fine zároveň s odkladem hry oznámili rozšíření odměn pro ty, kteří na projekt přispěli alespoň třicet dolarů. Pokud jste tedy jako já dali třicet, dostanete nově navíc ještě digitální soundtrack samotného dokumentu o hře. Pokud jste přispěli sto dolarů, dostanete navíc hru v krabici ve speciální edici a dokument o tvorbě na DVD nebo Blu-Ray. Pokud jste dali pětikilo, dostanete Double Fine Adventure Book - knížku s artworky, povídání o vývojářích, kusy scénáře a další lahůdky. Tuhle knížečku dostanete i pokud jste dali 60 dolarů, ovšem to už pouze jako PDFko.

Kluci z Double Fine si taky připravili nové video, které bylo natočeno ještě před tím, než rozjeli Kickstarter kampaň. Tentokrát se tam o samotné Double Fine Adventure moc nedozvíte, ale dva adventurní velikání a veterání, Tim Schafer a Ron Gilber (dříve klasické adventury, naposled třeba DeathSpank), si spolu povídají o adventurách obecně. A je to nadmíru zajímavé. Třeba Ron Gilbert nepovažuje L.A. Noire za adventuru (my nesoulasíme) a myslí si, že adventury vůbec neumřely, naopak. Mají minimálně stejnou popularitu, ne-li větší. Adventury se totiž podle Gilberta prodávají pořád víceméně stejně jako dřív, “problém” je v tom, že jiné žánry jsou v dnešní době výrazně populárnější. Na krátkou verzi dialogu se můžete podívat pod textem, plnou verzi (35 minut) najdete na YouTube.

Tagy: adventura Kickstarter Tim Schafer

Zdroje: Kickstarter

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.