zavřít

Borderlands 3 trhly hned několikrát rekord v počtu souběžně hrajících hráčů

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X Stadia

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

I přes podivné praktiky s recenzními kopiemi, které měly do finálního produktu daleko, dostává Borderlands 3 od recenzentů výborná hodnocení. A i přes fakt, že nejde o nijak zvlášť inovativní díl série, se právě teď těší výjimečné popularitě mezi hráči. Šéf studia Gearbox Randy Pitchford každý den od vydání sdílí své nadšení, jak se třetímu dílu daří překonávat jeden a ten samý rekord – žádná hra od Gearboxu ještě nikdy nezaznamenala tolik hráčů najednou.

„Pro zajímavost: Data PC verze ukazují, že Borderlands 3 mají v první den zhruba dvakrát víc souběžně hrajících hráčů, než byl vrchol Borderlands 2 za celou jejich historii. WOW! Jste skvělí!“ napsal Randy na svém Twitteru.

V dalších příspěvcích zmiňuje, že číslo souběžně hrajících hráčů neustále stoupá a že Borderlands 3 předčily očekávání. I přesto systémy studia prý zvládají tento nečekaný nápor hráčů. O konkrétní čísla se Pitchford bohužel nepodělil (ani jaký je jejich vztah k prodaným kusům), ale na poměry studia jde o rekordní výši.

Nicméně nejpozoruhodnější na celé věci je, že se informace týkají počítačové verze, která je dostupná pouze v Epic Games Storu. Exkluzivita prodejům zřejmě moc neuškodila. Můžeme se jen dohadovat, zda by na Steamu vývojáři prodali víc kopií a zda by případný rozdíl vyvážil větší podíl u Epicu, ale o úspěšnosti hry u samotných hráčů není pochyb.

Tagy: kooperace postapokalyptická

Zdroje: Gamesindustry.biz

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.