Borderlands 3 upřesňují svůj endgame, vydáte se v něm na jiné planety
zdroj: Archiv

Borderlands 3 upřesňují svůj endgame, vydáte se v něm na jiné planety

22. 8. 2019 8:34 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Looter shooter týmové střílečky se neobejdou bez endgamu, té části hry, ve které teoreticky máte strávit nejvíc času a hrát ji pořád dokola, abyste v ní byli lepší a lepší. Zatímco mód hordy, v Borderlands nazvaný Circle of Slaughter, se objevil už v předchozích dílech, Proving Grounds jsou novinkou pro trojku. Tam si na vás počíhají obzvlášť tuzí nepřátele, ale s o to sladšími odměnami.

Abyste se k módu Proving Grounds vůbec dostali, budete muset napříč galaxií nasbírat střípky informací a poskládat z nich souřadnice k planetám, kde se tyhle výzvy nacházejí. „Proving Grounds jsou zároveň souboje s časem, kdy se arénami s nepřáteli a bossem musíte prostřílet za půl hodiny nebo méně. Čím rychlejší a efektivnější jste, tím lepší odměny dostanete, za plnění bonusových cílů získáváte další bonusy – jako třeba když je splníte bez smrti, do přísnějšího časového limitu nebo zlikvidujete mizející nepřátele,“ píše se v nedávném blogovém příspěvku Gearboxu.

zdroj: Archiv

To bychom měli k obsahu pro zkušené veterány, trailer z Gamescomu ale v sérii vítá i nováčky, pro které shrne všechno, co by o Borderlands 3 měli vědět. Ve zkratce: Musíte zastavit fanatická dvojčata Calypso před sjednocením gangů a ovládnutím galaxie. Hrajete za jednoho ze čtyř Vault Hunterů, které Gearbox představil v samostatných videích – vojandu Moze s jejím medvědím mechem, sirénu Amaru, robotického FL4K s podporou zvířecí říše anebo technika Zanea. Každého z nich si pak můžete s pomocí RPG prvků přizpůsobit, aby lépe ladil s vaším hráčským stylem.

Důležitou roli bude samozřejmě hrát i vybavení a všemožné kombinace ničivých efektů vašich zbraní. Ať už seženete pistolku s naváděnými štítovými projektily nebo pušku, která střílí lávu, nic se nevyrovná bouchačce, která umí běhat a křičet na nepřátele sprosté nadávky.

Novinkou jsou pro trojku kupříkladu vozidla a cestování z planety na planetu, podobně jako Pandora jsou ale jedna nehostinější než druhá. Vydat se na ně můžete sice sami, ale ideální v kooperaci, online nebo ve split-screenu. Vytouženou kořist vám nemůže nikdo sebrat a konkrétní mise se automaticky přizpůsobí vaší partě, což znamená, že můžete klidně hrát s někým, kdo v Borderlands 3 strávil výrazně víc nebo míň času. Vycházejí 13. září pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, takže zatím nikdo nedostal náskok!

Nejnovější články