Máte námět či připomínku? Napište nám
Launch trailer Borderlands 3 je zastíněn velmi podivnou situací s recenzemi
zdroj: Archiv
Video

Launch trailer Borderlands 3 je zastíněn velmi podivnou situací s recenzemi

10. 9. 2019 10:40 | autor: Patrik Hajda |

Nové Borderlands 3, které nevypadají zas tak nově, vyjdou už tento pátek na počítačích a konzolích. Jak bývá zvykem, pár dní před vydáním dostáváme launch trailer, který je v tomto případě pořádně přitažený za vlasy. Stejně tak bývá obvyklé, že recenze her vycházejí s předstihem. Tak se děje i teď, ale za zvláštních okolností.

Na video se podívejte níže, ale pokud vás zajímá bizárek s recenzemi, pak čtěte dál. Borderlands 3 se na Metacriticu pyšní celkovým hodnocením 85 od dvaceti recenzentů a o moc víc jich zatím nebude. Společnost 2K totiž umožnila přístup ke hře jen vybraným médiím, zatímco ostatní si musí počkat do čtvrtka. Hru na recenzi tedy dostanou (dostaneme) pouhý den před vydáním.

Na tom zatím není nic divného, tedy kromě odůvodnění tohoto rozhodnutí ze strany 2K. Oficiální vyjádření: Kotaku, VG247 a další weby včetně toho našeho si musejí počkat „z bezpečnostních důvodů“. Vydavatel už bohužel nespecifikuje, jakého rizika se obává (možná to má co do činění s dřívějšími úniky). Avšak opravdová podivnost se týká již vydaných recenzí.

Recenzenti se totiž nedočkali standardního kódu pro jeden z obchodů na PC či konzolích ani krabičky s diskem. Vybrané weby dostaly nový účet v Epic Games Storu, na kterém měly přístup ke hře. Avšak ne k její finální verzi, jak bývá zvykem (maximálně se my recenzenti musíme obejít třeba bez Day 1 patche nebo si na něj počkat a recenzi vydat později).

zdroj: Archiv

Recenze Borderlands 3, na které nyní na internetu narazíte, vycházejí z rozpracované verze hry, takzvaného early buildu. Recenzenti byli o tomto stavu informováni, bylo jim vymlouváno používat DirectX 12 a měli počítat s tím, že se jim postup hrou nemusí přenést do finální verze hry.

Například Polygon se ve své recenzi zmiňuje o velmi častém padání hry, recenzent dokonce přišel o šest hodin postupu hrou a musel začít od začátku.

Je to ze strany 2K opravdu zvláštní tah, který se ale zjevně nijak nepodepsal na výsledných hodnoceních. Nebo by snad v opačném případě na Metacriticu svítilo třeba 95? Uvidíme, jak s tím zahýbou recenze ze zbytku světa po rozeslání finálních verzí.

Nejnovější články