zavřít

Adventura Four Last Things připomíná Monty Python v nejlepší formě

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

„Je to jako kdyby Monkey Island vznikl ve Flandrech 16. století a vytvořil ho časem cestující fanoušek Monty Python.“ Lepší definici point-and-click adventury Four Last Things asi nenajdete a stojí za ní přímo sám autor hry Joe Richardson. Ten se rozhodl vytvořit adventuru složenou z renesančních maleb a veřejně dostupných nahrávek renesančních skladeb. K tomu přidal absurdní humor a výsledek rozhodně osloví minimálně ony fanoušky Monty Python, ať už cestují časem nebo ne.

Ony čtyři titulní „věci“ jsou Smrt, Soud, Nebe a Peklo. Hlavním motivem je hřích a lopotění se vašeho hrdiny skrze jednu malbu za druhou. Jak říká sám autor, hra by měla být chytrá a zároveň dost ujetá, což ostatně potvrzuje i trailer, v nejlepším duchu Monty Python a jejich humoru.

Kouzlo hry by mělo samozřejmě tkvět především v animovaném prostředí maleb, přičemž prostředí by mělo být hodně interaktivní, takže vás bude bavit proklikávat jednotlivé postavy v očekávání nějaké reakce. K tomu se samozřejmě přidává humor. Tady visí otazník, zda má Richardson na to alespoň se přiblížit stylu Monty Python. Vizuálním zpracováním to rozhodně zvládá. Definitivní verdikt půjde vynést 23. února, kdy hra vychází na Steamu.  

Tagy: humor adventura renesance

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.