zavřít

U.S. Special Forces: Team Factor info

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Taktickou týmovou akci Team Factor od pražských vývojářů 7FX asi není nutné pravidelným čtenářům Tiscali Games představovat a ti ostatní nechť si přečtou recenzi.

Co možná ovšem nevíte, je to, že hra zatím vyšla na přelomu května a června pouze v některých zemích západní Evropy a na dobytí amerického kontinentu se teprve chystá. Postará se o to od 24.září distributor Xicat, který lehce pozměnil název na U.S. Special Forces: Team Factor, avšak v dnešní tiskové zprávě už neuvedl, jaké novinky s sebou tato verze hry přinese.

Proto jsme se zeptali Pavla Šinagla z firmy 7FX, jaká vylepšení jsou vedle posledního patche do hry (oproti původní evropské verzi) implementována. Podle jeho slov se můžou hráči za velkou louží těšit na Team Factor s dynamickými světly (baterka, efekty při ozařování okolí při výbuchu), upravenou obrazovkou se skóre, více postřehnutelnými zásahy nepřátel a hlavně předělanými animacemi pohybu (běh, chůze, úkroky ala CS, skoky, plížení atd.).

Co se týká map, jsou do americké verze hry přidány čtyři mise ze dvou starších mission packů, což společně s jednou novou (Lost Island) a také nočními verzemi všech levelů dělá celkový počet 22. Hráči tak mohou v nočních misích zkusit mapu v jiných podmínkách, při využití nočního vidění, baterky a prozrazujících záblesků nepřátelské střelby. Další důležitou novinkou je předelání více než poloviny map do nové podoby se zničitelnými objekty nebo hýbající se vegetací (keře). Jak vypadají v americké verzi hry některé noční mise, můžete zjistit z několika exkluzivních screenshotů, které jsme dnes získali:


nové obrázkykompletní galerie

Ani žádných nových herních módů se zatím nedočkáme, ale je prý teoreticky možné, že v budoucnu vyjde přídavek v podobě CTF (Capture the Flag). Každopádně všichni Evropané, kteří jsou vlastníky původního Team Factor, nemusí své dřívější investice litovat, neboť pro ně v brzké době vyjde docela zásadní patch v1.1. Ten do hry přidá všechny novinky a také zařídí síťovou kompatiblitu mezi USSF a evropskou verzí s updatem 1.1 - seznam jeho vlastností je zde.

Jak nám prozradil Pavel Šinagl, povedlo se prý konečně docela slušně odladit AI botů - plní cíle misí, reagují na nepřátele, přizpůsobují se podmínkám, např stavu munice a zdraví, takže se můžou krýt, zalehnout, nebo například utéct. Na tento měsíc se také chystá vydání nového hratelného dema U.S. Special Forces: Team Factor, které již bude obsahovat všechny výše popsané vlastnosti. Mimochodem, na propagaci prodeje chtěl Xicat dokonce najmout slavného Johna Woo, ale nakonec to kvůli jeho nemoci padlo.

Sám jsem celkem zvědav, jak si hra v America povede, neboť díky volně šiřitelným America's Army: Operations nebo osvědčenému Counter-Strike panuje v tomto žánru velká konkurence, ale jak řekl Pavel Šinagl ze 7FX, pro ně je to naopak výhodné. Americká armáda totiž utráci hodně peněz na reklamu, z čehož budou těžit všichni ostatní a pokud k tomu přičtete název hry obsahující magická slůvka U.S. Special Forces, nemuselo by to dopadnout špatně. Vás ale možná bude více zajímat, jestli se nakonec Team Factor ve své vylepšené verzi objeví i na pultech domácích obchodů - podle neoficiálních střípků zní odpověď ano včetně české lokalizace, ale na oznámení nějakých bližších detailů (např. výše ceny) si ještě musíme počkat.
zdroj: vlastní zpráva, 7FX

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.