Spore - další bomba od Willa Wrighta?
zdroj: tisková zpráva

Spore - další bomba od Willa Wrighta?

13. 5. 2006 23:23 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

O unikátním projektu Spore známého designera Willa Wrighta, který se proslavil sériemi SimCity a The Sims, jste jistě již slyšeli - ostatně psali jsme o něm v průběhu loňského ročníku E3 - ale teprve nyní tvůrci poodkrývají zajímavější střípky z fungování ambiciózního konceptu.

Na neveřejné E3 prezentaci byly přítomným novinářům prezentovány dvě z šesti evolučních fází. Připomeňme, že Spore vám umožní vytvořit vlastní svět od jednobuněčných organismů, přes kmenová společenství a následná města vaší civilizace až po osidlování vesmíru. Will Wright zbožňuje hry vyžadující od hráčů kreativní přístup, proto je nedílnou součástí celé hry editor kreatur. Ten umožňuje doslova za pár vteřin vytvořit efektního tvora. Probíhá to jednoduchým skládáním dostupných částí (má jich být okolo 400) na libovolně vytvarovaný trup. Zajímavé je, že také veškeré objekty - budovy, stroje, vegetace či planety přítomné ve světě Spore - budou tvořeny hráčem, právě prostřednictvím zmíněného editoru. Celý vesmír má být osídlen výtvory jiných hráčů, které budou automaticky stahovány z online databáze. Vyvstává tak otázka, zda bude takto vytvořený svět plný dostatečně odlišných druhů. Podle slov Wrighta bude velmi obtížné vytvořit identické tvory. Poměrně odvážné tvrzení, uvidíme...

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Nyní ale k oněm avizovaným fázím představeným na E3. Těmi jsou druhá vývojová etapa vývoje nazvaná „Creature“ a poslední vesmírná část. Smysl prvně jmenované tkví zejména v etablování a snaze vzniklého druhu přežít v prostředí jiných, mnohdy zákeřných, tvorů. V tuto chvíli se začnou formovat první vztahy mezi jednotlivými tvory a také se začnou rozmnožovat. Následně nakladou vajíčka, která musejí pohlídat před hladovými cizinci. Vyskytují se zde také bojové potyčky, přičemž platí zákon silnějšího. Vykrádání hnízda rozzuřené pavoukovité potvoře není zrovna nejlepší volbou a ke slovu přichází zbrklý úprk.

Ve chvíli, kdy bude vaší civilizaci planeta malá, přijde na řadu invaze do vesmíru. Přechod z páté etapy „Civilization“ proběhne vyrobením vesmírné lodi, s jejíž pomocí začnete probádávat hlubiny vesmíru a taje jeho planet. Informace o nich budou zaznamenávány do přehledu nazvaného "Sporepedia", který bude sestávat z karet obsahujících informace o proskoumaných druzích a planetách. Pochopitelně nepůjde kolonizovat kdejakou planetu, ale musíte vybrat tu nejvhodnější pro váš druh. Kromě solárních systémů a mnoha galaxií se ve hře vyskytnou také černé díry, které vašemu plavidlu umožní rychlý přesun mezi galaxiemi. Kromě osidlování bude možné navazovat různá spojenectví a logicky také vyhlašovat války jiným druhům.

Na Spore, jehož dlouhou prezentaci můžete shlédnout na IGN nebo v naší sekci downloadů, v současnosti pracuje 70-členný tým tvůrců. Podle posledních informací by mělo vyjít na jaře 2007 pro PC a následně dorazí také na ostatní platformy. Závěrem ještě dodáme link na předělanou homepage.
zdroj: IGN

laku

Nejnovější články