Shadowrun pro X360 a PC se představuje
zdroj: tisková zpráva

Shadowrun pro X360 a PC se představuje

10. 5. 2006 10:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V předchozí zprávě týkající se plánů společnosti Microsoft jste se dozvěděli leccos zajímavého, včetně toho, že se konečně i u nás dočkáme oficiálního prodeje konzole Xbox 360 a rovněž to, že je zde jakási hra s názvem Shadowrun, nová multiplayerová first-person střílečka, která vyjde nejenom pro X360, ale také na PC, a to ta, jež budou vybavená chystanými Windows Vista.

Za zopakování jistě stojí i skutečnost, že právě na Shadowrun se demonstrovala jistá funkce nového operačního systému, tzv. Live Anywhere, díky níž se budou moci ke hře v multiplayeru připojit lidé jak z PC (pochopitelně opatřených Win Vista), tak i z konzolí X360 a dokonce z mobilních telefonů.

A nyní si řekněme konečně něco konkrétnějšího o samotné hře Shadowrun. Vývojem projektu se zabývá FASA Studio, tým stojící za tituly MechWarrior nebo Crimson Skies. Jak už bylo řečeno výše, žánrově jde o multiplayerovou střílečku z pohledu vlastních očí a ještě doplním, že inspirací se pro ni stala populární stolní RPG stejného názvu. Podle tiskové zprávy vžene Shadowrun týmově založenou akci do nové dimenze. Napomoci tomu má spojení moderních zbraní a technologií se starobylou magií. Akce se zde bude moci zúčastnit až 16 hráčů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Příběh hry vypráví o tom, jak se po 5 tisících letech vrátila na svět roku 2021 magie a světové korporace začaly bojovat o její spoutání. Vy se budete moci k jejich snaze připojit, stát se součástí RNA - světové megakorporace, a pokusit se vnést řád do chaosu, jenž opanoval svět. Aby také ne, když kouzla probudila k životu stvůry z legend. Případně se ale můžete přidat i na stranu odkazu předků a zajistit volnost a nespoutanost magie, a to za každou cenu. V této snaze se k lidem připojili také elfové, trpaslíci a trollové.

Možnost využití kouzel spolu se značně pokročilými zbraněmi dané doby hráčům přinese nové taktické možnosti. Za pomoci svého kybernetického oka budete moci spatřit nepřátele za zdí, pouhý okamžik vám postačí k teleportaci mezi protivníky, abyste odlákali jejich pozornost, budete moci využít hologram a následně je zkosit palbou ze své pušky ještě dřív, než si vůbec všimnou, že tam jste. Jak už bylo zmíněno výše, zahrát si spolu budou moci hráči bez ohledu na to, zda vlastní X360 nebo PC. Dalšími možnostmi jsou System Link, Split Screen, LAN či Xbox Live. Přestože je hra prezentována jako multiplayerová, zahrát si ji budete moci také offline, proti nebo s AI. Dříve než v lednu příštího roku Shadowrun neočekávejte.Update - venku je renderovaný filmeček (32 MB).
zdroj: PR

korgull

Nejnovější články