Růžová budoucnost Half-Life 2
zdroj: tisková zpráva

Růžová budoucnost Half-Life 2

29. 8. 2005 10:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Jsou to jen takové drobky, ale pro vývoj celého herního průmyslu poměrně důležité.

news zdroj: tisková zpráva Po vzoru SiN Episodes chtějí Valve vydávat přídavnou epizodu pro Half-Life 2 každé tři měsíce a to jak klasickou krabicovou formou do obchodů, tak přes placený (20 dolarů/epizoda) download ze Steamu. Tento internetový distribuční systém prošel kompletní restrukturalizací a běží nyní ve dvou verzích (2.0 & 3.0). Jednak proto, aby se neopakovaly potíže jako při startu HL2 vloni na podzim, k němuž šéf firmy Gabe Newell nyní přiznal, že ho nezvládli. A také proto, a teď se podržte, jelikož Electronic Arts jakožto noví partneři Valve údajně plánují brzy rozjet podobnou službu na bázi Steamu. Mimochodem, Gabe Newell si klade za cíl překonat World of Warcraft v počtu předplatitelů a také ho prý štve Xbox 360, protože se nelze spolehnout na přítomnost harddisku (info).

Z časopisu Computer Gaming World jsme se dále dozvěděli, že druhý datadisk pro Half-Life 2 se, zřejmě na jaře 2006, bude točit kolem využití vozidel. Někdy v budoucnu se na scénu vrátí Hydra, vodní potvora účinkující pouze v E3 2003 videu. Ještě předtím si ale v prvním přídavku Aftermath (listopad 2005) dosyta užijete interakce se sličnou dívkou Alyx, která vás bude po celou dobu hraní doprovázet. Během bojů také dojde na spolupráci s rebely, kteří byli obdařeni novou umělou inteligencí. Update 20:00 - z Aftermath tu máme pár čerstvých obrázků:

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Báchorky ohledně vypuštění dodatečného levelu HL2: Lost Coast a předělávky Day of Defeat: Source, od nichž nás údajně dělí pouhé 2 týdny, asi nemá smysl blíže rozebírat vzhledem k nespolehlivosti Valve a půlročním odkladům. Nicméně alespoň bylo potvrzeno, že součástí Lost Coast se stanou komentáře tvůrců, které zazní, pokud se během hraní přiblížíte k určitým místům. Vše jinak koresponduje s příběhem Half-Life 2 a tato mapa vám vysvětlí, proč a jak vlastně byla oblast Ravenholmu zamořena headcraby.
zdroj: GGMania, 1UP

jd

Nejnovější články