zavřít

Od strategie k RPG v Etherlords II

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nečekaný úspěch původní tahové strategie Etherlords si vynutil i ohlášení pokračování.

Etherlords II nemají však být jen tím samým titulem s vylepšenou grafikou, ale měly by se i částečně posunout ve svém žánru. Zatímco jednička byla především fantasy strategie s důrazem na kouzlení a boje, u dvojky bude kladen větší důraz na vývoj vlastností a dovedností vašeho hrdiny. Výrazně by měl být posílena dějová linka, během níž budete muset s vaší postavou prozkoumávat nová území, čelit nepřátelům a řešit doprovodné puzzle. Kromě této změny by se výrazně mělo usnadnit i ovládání tak, aby bylo jeho zvládnutí otázkou několika minut i pro začátečníky.


nové obrázkykompletní galerie

Hrdinu si vyberete z jedné ze čtyř ras a můžete s ním projít všech pět kampaní. Původně měly být pouze čtyři, ale právě kvůli změnám v příběhu museli tvůrci z ruských Nival Interactive ještě jednu přidat. V každé z nich se setkáte s nelineárními misemi a především budete muset plnit úkoly v závislosti na aktuálních událostech příběhu. Mnohokrát budete také řešit questy zadané NPC postavami, kdy bude vaším úkolem například záchrana ztraceného hrdiny nebo vyčištění území od nepřátelských příšer. Pokaždé by to však mělo vést k správnému splnění hned několik cest.

Pro Etherlords II byla stvořena také úplně nová mapa celého světa, která obsahuje i teleportovací body pro rychlé a bezpečné přemístění. Narozdíl od prvního dílu se budete moci i plavit po moři. Další změnou bude také proměnlivost vzhledu hrdiny během hraní, která bude odrážet jeho momentální sílu a dovednosti. Přibudou i nové typy budov, nová kouzla (na která dostanete vlastní editor) a příšery, RPG systém by však měl zůstat v zásadě stejný. Fantasy tahovka Etherlords II s výrazným zastoupením RPG by měla být hotova někdy v půlce příštího roku, ale už nyní se můžete kochat tuctem nových screenshotů.
zdroj: C&VG, homepage

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.