Metal Gear Solid 3: Snake Eater pro PS2
zdroj: tisková zpráva

Metal Gear Solid 3: Snake Eater pro PS2

17. 5. 2003 11:11 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Na letošní E3 bylo mimo jiné oznámeno i pokračování geniální špionážní akce Metal Gear Solid 2: Substance.

Hideo Kojima tak udělal určitě radost všem příznivcům žánru, o to větší těm, kteří uvěřili předchozím spekulacím a náznakům, že dvojka bude definitivně posledním počinem série. Nový díl ponese název Metal Gear Solid 3: Snake Eater a stejně jako jeho předchůdce je zatím ohlášen pouze pro konzoli Playstation 2. Navzdory tvrdé konkurenci typu Splinter Cell (chystá se i Splinter Cell: Shadow Strike) se fenomén Metal Gear stále drží v centru hráčské pozornosti a s důvěrou, že trojka nakonec poputuje i na PC, se nyní na připravovaný díl podíváme trochu blíž.

Obrázek Obrázek Obrázek
další obrázky

V Metal Gear Solid 3: Snake Eater se (po blonďatém Raidenovi z dvojky) opět dostaneme do kůže samotného Snakea. Jak můžete vidět na obrázcích, prostředí hry bude většinou tvořit naprostá divočina, do které hned v počátku příběhu skočíte z helikoptéry na padáku. Podle dojmů účastníků E3 předváděčky se nový díl bude vůbec ubírat jiným směrem než jeho předchůdci (v lese minimálně nenarazíte na žádné pravé úhly ;). V prezentovaném videu se náš Snakie nejčastěji pouštěl do tiché a elegantní likvidace nepřátelských a skvělě maskovaných vojáků někde v džungli či tajze. Fámy tvrdí, že se nový díl bude odehrávat v severním Rusku a bude samozřejmě bez návaznosti na dvojku zasazen do minulosti (mezi roky 1960 - 1964). Jak to tvůrci odůvodní, můžeme jen odhadovat, podle obrázků se však dá jen těžko poznat, zda je to pravda.

Namísto schovávání za roh a využívání přítmí se prý budou hodit spíše nerovnosti lesního terénu, spadlé i vzrostlé kmeny (šplhání a číhání v korunách stromů), hustý travnatý porost nebo nějaká ta vodní plocha pro "útok z hlubin". Černou kombinézku vyměníte za maskáče a na obličej napatláte kamufláž. Buď nejste vidět nebo jste mrtví, zákon MGS zní jasně. I přesto, že se pravděpodobně ocitnete někde daleko od civilizace, budete mít k dispozici moderní vybavení ne nepodobné tomu z MGS2 (např. termovize, noční vidění). Mezi dalšími zbraněmi, zahlédnutými v MGS3 jsou pušky (včetně odstřelovací), brokovnice a granáty. AI bude, jak asi čekáte, opět o něco lepší. Nepřátelé mají být důslednější při prohledávání a také mnohem opatrnější. Ve hře se opět objeví i zvířata, vedle cvičených vzteklých psů to budou například hadi, případně divoké šelmy. Pro obživu budete moci lovit ryby.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další obrázky

Grafika vypadá tradičně velmi příjemně, očekávat máme spoustu nových efektů, využívajících co nejvíce technických možností konzole. Například vodopád nebo požár, které jste mohli vidět v prvním videu, jsou skutečně úžasné, nemluvě o nabušené atmosféře, která na vás z tohoto - byť kraťoučkého a kvalitou zrovna neoplývajícího - videa dýchne. Kdo nestihl stáhnout, nechť chybu napraví ihned tady (DivX, 2,5MB). Styl, který Japonci svoji sérií nastolili a který pomalu maže hranice mezi hrou a filmem, bude pokračovat i ve trojce. Opět nebudeme jen hrát, ale také sledovat úchvatné dlouhé scénky a hru občas okoření špetka humoru (vzpomínáte, jakými magazíny se dali bez problému zabavit strážci ve dvojce? ;) Vedle Metal Gear Solid 3: Snake Eater se v Japonsku zadělává i na hru s názvem MGS: The Twin Snakes, která bude určena pouze pro GameCube.

V jednom z exkluzivních videí bylo netradičně naznačeno, kdy můžeme trojku očekávat. Snake chytne nepřátelského vojáka, přiloží mu nůž na krk a zeptá se, kdy se plánuje datum vydání. Vyděšený chlapík špitne, že fakt neví. Jenže s takovou odpovědí se Snake nespokojí, obratným chvatem dostane vojáka na zem a svůj nůž mu namíří přímo mezi oči. "....2004!" vykřikne nakonec zajatec bezmocně.
zdroj: PR, TTG, GamersPulse, Gamers, GameSpy a další

kate

Nejnovější články