Mass Effect - pozor na umělou inteligenci
zdroj: tisková zpráva

Mass Effect - pozor na umělou inteligenci

7. 2. 2007 14:14 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Potvrzení PC verze akční sci-fi RPG Mass Effect od Bioware, o níž se už pár měsíců spekuluje, vám dnes sice nabídnout nemůžeme, zato pro vás máme sadu šesti nových screenshotů z verze pro Xbox 360 a nově zveřejněné informace o rase Quarianů, galaktických nomádů.

Quarianové jsou humanoidním národem. Oproti lidem jsou však menší a štíhlejší postavy. Své tváře schovávají za hledí, brýle či dýchací masky. Někteří věří, že jsou Quarianové kybernetičtí, že je tvoří směs organického i mechanického původu, a proto dokáží nějakou dobu přežít mrazivém vakuu vesmíru. Jiní se zase domnívají, že si tito tvorové tak zvykli na život v nevyhovujících podmínkách provizorních lodích, že už ani nikdy nesundávají skafandry.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Historie Quarianů je poněkud pohnutá. Někdy před třemi stovkami let vytvořili tzv. "gethy", určitý druh základní umělé inteligence. Původně měli tito syntetičtí tvorové sloužit jako manuální dělníci. Jenže se ukázalo, že jsou schopni se učit a postupně zvyšovat svou inteligenci, i když pomaleji než organické bytosti, přesto proto začali být svým stvořitelům nepohodlnými a ti se jich rozhodli zbavit. Quarianové ale válku s gethy prohráli a byli nuceni odejít do exilu. Teď brouzdají galaxií s flotilou lodí, které se jim podařilo zachránit, v secondhandových plavidlech a recyklované technologii. Ostatní rasy mají z toho důvodu tendence na ně pohlížet svrchu jako na šroťáky, viníc je ze zamoření galaxie nebezpečnou syntetickou formou života. Ta nyní obývá soustavu Terminus. Za těch tři sta let ze gethové vyvinuli v různé poddruhy, takže můžete narazit jak na maličké a velmi hbité skokany, tak na obrovské hřmotící armatury. Ať tak nebo tak, jsou velmi nebezpeční. Jako jedinci disponují sice jen základní inteligencí pospolu se zvířecími instinkty, nicméně ve skupině jsou schopni myslet, analyzovat situaci a taktizovat tak, jako každá jiná inteligentní rasa. Čím blíže si jsou, tím inteligentněji každý z nich jedná. Více se o hře Mass Effect dozvíte v našem minulém článku, anebo v loňském preview.
zdroj: homepage

korgull

Nejnovější články